Architektura /

Nejlepší fotografie architektury roku 2017 vystaví Galerie Jaroslava Fragnera

V pražské Galerii Jaroslava Fragnera bude v průběhu února k vidění výstava představující nejlepší snímky z Ceny architektonické fotografie 2017 (Architectural Photography Award 2017). Výstavu 1. února zahájí Václav Šedý, fotograf českého původu žijící a působící od 80. let v Itálii, který se ve svém díle specializuje právě na architekturu. Výstava bude otevřena až do 1. března.

Galerie Jaroslava Fragnera , 23. 1. 2018

Cenu pořádá maďarská Komora architektů AHA a časopis Maďarská architektura. Mezinárodní komise vybírala z 1273 snímků účastníků z 34 zemí 5 kontinentů a ocenila nejlepší z nich ve dvou kategoriích – otevřené a profesionální. Cílem udílení ceny a následné putovní výstavy je podpora a inspirace veřejnosti ve vnímání prostředí, jež člověk vytváří a proměňuje. Nejedná se pouze o fotografie staveb, měst a života v nich, ale rovněž o vztahy mezi městem a krajinou. 

Photo awardFoto: eArch

Matt Portch: Rám ze zdi, Barringerův kráter, vstup do areálu, Arizona 2015 © Architectural Photography Award

Slavnostní vyhlášení vítězů a finalistů a zahájení výstavy se odehrálo 22. listopadu 2017 v Kunsthalle v Budapešti; putovní výstava je následně prezentována v Bratislavě, Praze a Krakově. Ceně a jejím finalistům a vítězům je rovněž věnováno jedno číslo časopisu Maďarská architektura.

Photo awardFoto: eArch

Aurelien Chen: Shanshui I - Architektura u jezera, vesnice ve Žlutých horách, hotel Huangshan, jezero Taiping, Čína 2017 © Architectural Photography Award. O projektu nového komplexu v čínských horách od studia MAD si můžete přečíst v tomto článku.

Architectural Photography Award 2017 podpořil Visegrádský fond a byla připravena ve spolupráci s ČVUT v Praze a komorami architektů v Polsku a na Slovensku; pražská repríza je připravena ve spolupráci v ČVUT a Maďarským institutem.

Photo awardFoto: eArch

Zhang Yong: Shanghai Qiyuan, Šachová akademie v Šanghaji, Čína 2016 © Architectural Photography Award

Photo awardFoto: eArch

 Corentin Lespagnol: Městská džungle, Zoologická zahrada v Berlíně, Německo 2015 © Architectural Photography Award

Photo awardFoto: eArch

Laurian Ghinitoiu: Les světel, Milán 2016 © Architectural Photography Award

Photo awardFoto: eArch

Wang Ning: Buddhistická svatyně u vody, Hebei, Čína 2017 © Architectural Photography Award

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři