Architektura / rodinné domy

Nenápadný rodinný dům v malé londýnské uličce

Novým projektem studia 31/44 Architects je dobře a zajímavě komponovaný dům v severovýchodním Londýně, v malé uličce v Hither Green. Naproti tomuto domku se v ulici nachází řada typicky viktoriánských domů, ale na straně ulice, kde je dům od 31/44 Architects, tomu tak není.

EARCH.CZ , 4. 10. 2017

Vzhled linie této strany ulice je definován hlavně otevřenými zahradami a občasnými garážemi nebo jinými drobnými stavbami. Dům č. 49 svým jasně definovaným stylem do této části města přesně urbanisticky zapadá a přináší nový vítr.

Výborně promyšlené využití prostoru a originální přístup architektů dal za vznik příjemnému domovu až se zenově klidnou atmosférou, který je jako šitý pro malou rodinu. Přilehlý dvorek poskytuje rodině dostatečnou míru soukromí a klid. Interiérové a exteriérové prostory se bez problémů prolínají a tím v podstatě rozšiřují prostory obytných místností do zahrad.

Detaily domu byly promyšlené až do posledního vypínače. Celý objekt je velmi vkusným bydlením, které uspokojí milovníky architektury, ale i malou rodinu, která hledá nízkonákladový, příjemný domov. I díky tomu porota RIBA Awards tento dům ocenila jako naprosto vynikající projekt.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 4. 10. 2017
  • zdroj: * RIBA Awards

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři