Architektura / interiér

Příbramská prodejna pralinek navozuje útulnou domácí atmosféru

Útulný prostor provoněný čokoládou – to je malá prodejna Pralinky v Příbrami, jejíž interiérem vypracoval místní architekt Michael Karnet. Soustředil se přitom na vytvoření útulného a hravého prostředí, kde zaujmou nástěnné ilustrace i drobné detaily z kvalitních materiálů.

EARCH.CZ , 21. 9. 2021

INTERIÉR STIMULUJÍCÍ CHUŤOVÉ POHÁRKY

Jedna do detailu vyřešená místnost se zázemím, kam se musí vejít vše, co provoz potřebuje. Navíc s důrazem na prezentaci příběhu firmy i samotného produktu – tak znělo zadání pro návrh prodejny pralinek v Příbrami.

„Prodejna pralinek nenabízí jen drobné čokoládové pralinky, propracované čokoládové zajíce, koně či slepice… velké množství chutných produktů musí být patřičně vystaveno na odiv a svádět chuťové buňky zákazníků,“ říká příbramský rodák, architekt Michael Karnet, který prostory prodejny navrhoval.

Jak svůj architektonický návrh obchodu pojal a na co kladl hlavní důraz? „Dominantním prvkem prostoru je pult v barvě hořké čokolády, jehož výstavní skříň pro čokoládové produkty je lemována tenkým mosazným rámem.“ V rohu místnosti se pak nachází útulný kout s pár křesly, lampou a polštářky, který vytváří pocit domácí pohody. Efekt domácího prostředí navíc podtrhuje podlaha evokující dřevěné parkety, z provozních důvodů vytvořená z dlažby v úzkých pruzích.

 

Pralinky

 

S HRAVOSTÍ A DŮRAZEM NA DETAIL

Bílé stěny prodejny zdobí originální ilustrace, které mají za úkol vyprávět příběh o čokoládových pralinkách vyráběných s láskou, z opravdové kvalitní čokolády. Pro tvorbu ilustrací oslovil architekt Karnet svého bývalého spolužáka Matyáše Proška, kterému se požadovanou atmosféru podařilo dokonale vystihnout.

„Motiv srdce na uvítací stěně se soustřeďuje do středu z kakaových bobů, ve kterém je v samotném středu čokoládové srdce s celým bobem. Tento jednoduchý motiv jsem volil tak, aby byl lehce zapamatovatelný a lidé si jej s pralinkárnou spojili, avšak zároveň je srdce detailně vykreslené, aby v něm hledali. Dva kuchaři po boku se nemohou dočkat, až se pustí do vaření další chutné čokolády,“ popisuje autor ilustrací. „Na protější straně je pak slečna, která namáčí bublifuk ve tvaru pralinky do horké čokolády a rozfukuje pralinky po celém světě.“

 

Pralinky

 

Pro dveře, které jsou částečně překryté ilustrovaným srdcem, architekt zvolil kliku MORGAN od českého výrobce M&T. „Pro zachování nastaveného designového rázu stěn prodejny byla v realizaci použitá klika MORGAN s povrchovou úpravou titan černý mat. Tento povrch splňuje nejen designové požadavky na celý prostor, ale i ty funkční. Titan je totiž vysoce odolný materiál, který se ani po dlouhých letech každodenního kontaktu s lidskýma rukama z dveřní kliky neošoupe, ani neoloupe, což je v namáhaném prostoru prodejny více než žádoucí,“ zmiňuje hlavní přednosti materiálu Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního kování. Tvar kliky MORGAN se od rozety směrem ke středu dveří mírně zužuje, čímž navíc zajišťuje pohodlí z hlediska ergonomie. Vchodové dveře jsou pak vybaveny nerezovou klikou DENY, která taktéž pochází z dílny M&T.

 

Pralinky

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři