Architektura / občanské stavby

Sportovní areál Blanice - Vodňany | projekt 8

Projekt Sportovního areálu Blanice - Vodňany, který měl startovní číslo 8.

EARCH.CZ , 18. 6. 2013

Budova je určena investorem k rekonstrukci.

O urbanistické koncepci nelze z podkladů dát relevantní stanovisko. Jelikož se jedná o zadání rekonstrukce vlastní budovy a není součástí soutěže.

V rekonstrukci dispozice budovy a jejího provozu bylo vyhověno oddělením jednotlivých částí na restauraci , hostel a šatny sportovců.

Hostel – bylo vytvořeno 17 samostatných jednotek s vybavením požadovaném investorem, k tomu bylo přidáno možnost kuchyňky na jednotlivé jednotce. K jednotce je přidáno balkon pro každou z nic. Tata forma zajištuje odložení turistických potřeb pod dozorem v uzamykatelném boxu pod balkonem.

 

Ubytovna – hostel splňuje normy a nároky dnešní doby. Balkon je tvořen konstrukcí typu tzv. lešení – tzn. lehká konstrukce. V patře je též recepce se skladem a možností praní ložného prádla. Je uvažován teleskopický výtah pro dvě stanice, protože si myslím, že tato možnost není dneska už jinou alternativou. Přístup do ubytovny je po stávajícím schodišti.

 

Restaurace – hospoda – rozšířena na požadovanou plochu, vzniklo oddělené WC pro hosty, možnost rozšíření v letním provozu. Kapacita 50 míst. - Šatny – samostatné jednotky 6 x šatny s kapacitou přes 20 míst s odpovídajícím soc. zařízením. WC je společné přístupné z chodby pro muže a ženy. 2 x šatny pro rozhodčí s vlastním soc. zařízením a WC pro veřejnost přístupné s exterieru.

 

UT, TUV - v je předpokládáno v patře podlahové vytápění. Větrání, reko ZT a rozvodů E v běžném rozsahu. Ze zadání nejsou podklady pro podrobnější řešení.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři