Architektura / administrativní stavby

Tři domy v jednom

Podoba nového objektu The Welding Institute (TWI) odráží celkové zaměření společnosti - jde o o světovou jedničkou v oblasti spojovacích technologií. Obrovský objekt sestávající ze tří propojených jednotek zároveň dobře navazuje na své okolí.

EARCH.CZ , 24. 10. 2017

Celý objekt sestává ze tří budov s různě vysokými střechami. Dohromady je spojuje úzká vnitřní ulička, která zároveň vede do původní budovy TWI. Elegantně tedy spojuje staré s novým. Krom toho má ale ulička za cíl také utvořit místo pro setkávání zaměstnanců z různých koutů objektu. Na jejím západním konci je pak kavárna, konferenční místnosti a knihovna. Zvenku působí budova klidně i hravě zároveň. Dvě budovy s prosklenou dolní částí fasády jsou čistě administrativní, třetí slouží výrobě.

Fasáda třetí budovy je pak kompletně obložena barevnými terakotovými dlaždicemi. Každá budova má tak svou vlastní identitu, ale zároveň jde o jednotný objekt. Toho architekti dosáhli především paletou jemných odstínů barev, které se na jednotlivých budovách jemně proměňují.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 24. 10. 2017
  • zdroj: * RIBA Awards

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři