design /

Hračky jako výstavní kusy

Buldozer, letadlo a plachetnice – to jsou první 3 vlaštovky značky WOO toys, za níž autorsky stojí duo VRTIŠKA • ŽÁK. Po prvotním uvedení na pařížském veletrhu designu Maison at Objet v roce 2014 se tato kolekce sběratelských hraček ještě ten samý rok dočkala ocenění i na domácí scéně, když získala ocenění šéfredaktorů Designbloku. Inu, designéři se tím zřejmě trefili do černého.

VRTIŠKA • ŽÁK , 28. 7. 2016

Příběh WOO začal narozením syna Olivera jednoho z tvůrců – Vladimíra Žáka. „Jako každý kreativně činný jsem měl potřebu navrhnout osobní věc pro mého prvorozeného. Původně jsme s kolegou Romanem řešili různá odstrkovadla a jiné návrhy, ale po nějaké době jsme celé téma kvůli jiným projektům opustili,“ říká Vladimír Žák. „Vybavuji si jako dnes, když mi jedno nedělní odpoledne zapípal telefon se zprávou ‚mám to‘ a pod ní byla první skica plachetnice. Celou kolekci jsme pak doplnili o další dopravní prostředky a pracujeme na jejím dalším rozšíření,“ dodává Roman Vrtiška.

WOO je ryze autorský projekt dua VRTIŠKA • ŽÁK.

WOO může být vyjádření pohybu, citoslovce údivu nebo čistě zkratka vycházející z anglického slova wood (dřevo). WOO jsou více objekty, než hračky. Archetypální tvarosloví v kombinaci přírodní dýhy a luxusního lakovaného povrchu určují jasně čitelnou formu těchto tří produktů, které symbolizují tři přírodní prvky (voda – plachetnice, vzduch – letadlo a země – buldozer).

Klíčová slova:

VRTIŠKA ŽÁK design

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři