design /

Lampa jako květ

Exterierové osvětlení existuje v různých estetických podobách od kýčovitých luceren až po industriálně laděné reflektory. S velmi elegantním a jemným designem venkovní lampy přišel Ligne Roset ve spolupráci s Florianem Brilletem.

Šimon Kos , 24. 9. 2013

V Paříži žijící architekt Florian Brillet se začal aktivně věnovat vedle navrhování komerčních interiérů obchodů také vlastnímu produktovému designu. Návrh lampy pojmenovaný Sous mon arbre, což znamená “Pod mým stromem”, vytvořil pro francouzského prodejce designového nábytku a doplňků Ligne Roset et Cinna. Název konceptu má být pozvánkou k trávení večerních chvil na zahradě, v klidné atmosféře pod stromem, ať už s přáteli či o samotě.

Vzhled a materiály lampy vychází ze zadání vytvořit lampu, která by se hodila jako zdroj světla pro takové letní večery venku. Díky jednoduchému a organicky tvarovanému stínidlu lampy, které připomíná kalichovitý květ magnolie Alba Superba, a vodotěsné válcové lucerně kryjící žárovku je možné lampu umístit na verandě či přímo v zahradě. Tvar lucerny, která stínidlo přesahuje a slouží tak jako podstavec, umožňuje postavit lampu na zem. Pomocí dřevěného háčku lampu zavěsíte na kovovou konstrukci ve tvaru větve, která je určena pro připevnění lampy ke zdi. Hlavně ale lze svítidlo umístit přímo do větvoví stromu, pod kterým chcete večer trávit. Háček lampy totiž díky svému tvaru a materiálu mimikricky splyne s korunou stromu, do které je lampa Sous mon arbre zavěšena.

Dokud ještě léto dovoluje užívat si společné večery venku, je vřelé pozvání Floriana Brilleta lákavé a jemné osvětlení pod stromem, plynoucí z velkého bílého květu, příjemné. S postupem večera se lampa postavíte na stůl či na zem mezi křesla, aby svítila tlumeně. Až začne podzim, bude nevadnoucí květ dále připomínat letní chvíle, protože v interieru může jistě elegantně dál sloužit jako čtecí lampa nad nočním stolkem nebo stát na svítícím podstavci na stolku.

Klíčová slova:

užitý design

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři