design /

Světlo až na prvním místě

Nedá se to popřít. Rekonstrukce ve spolupráci s architektem dělá z obyčejného bytu byt neobyčejný. Klíčem jsou citlivě zvolené materiály, barvy a samozřejmě kvalitní osvětlení.

LIGHT WORKS s.r.o. , 15. 6. 2020

Luxusní prostor s luxusním osvětlením

Byt na Vinohradech, pod jehož realizací jsou podepsány Klára Valová a Eva Mohylová ze studia SMLXL, vznikl spojením dvou samostatných bytových jednotek. Z původní dispozice nezbyl téměř kámen na kameni, zachovány zůstaly jen obvodové stěny. Architektky tak mohly interiér dokonale přizpůsobit představám klientů.

Velkorysému prostoru se pod jejich taktovkou podařilo vtisknout osobitou atmosféru. Elegantně a hladce se tu prolínají tradice s moderní technologií a podařilo se dokonale sladit i použité materiály. Napříč celým interiérem se objevuje kvalitní dřevo, punc originality dodává jemná šedá stěrka. Interiérům nechybí ani ona pomyslná třešnička na dortu - důmyslně zvolená designová svítidla.

SMLXL, LIGHT WORKS - byt na Vinohradech

Osvětlení lahodící interiéru

Důraz na svítidla je patrný v každé místnosti. V kuchyni se efektně vyjímá čtveřice nástěnných skleněných svítidel Aura. Hlavní světelnou dominantu však tvoří svítidla z kolekce Milana. Světla od katalánského výrobce Marset zavěšená v bohaté kompozici nad poctivým dubovým stolem, ke kterému se pohodlně vejde až deset strávníků, výrazně dotváří vyznění kuchyně jakožto epicentra celého bytu.

SMLXL, LIGHT WORKS - byt na Vinohradech

Pohyblivá kolekce

Stabilita versus mobilita. I tak by se dala popsat komunikace středobodů kuchyňského prostoru bytu na Vinohradech. Masivního stolu z jednoho kusu dřeva a svítidel Milana, jejichž podstatou je pohyb. Designér Jaume Ramírez, který za kolekcí stojí, se při její tvorbě inspiroval pohyblivým zdrojem světla. Aby světlům dodal onu výraznou mobilitu, využil modulární systém protizávaží, díky němuž je zavěšenými svítidly možné dokonale hladce pohybovat vertikálním i horizontálním směrem.

Dokonalé v tvaru i barvě

Kompozice interiér doplňuje tvarově i barevně. Linky závěsných lanek, kulatá protizávaží a kónická stínidla v tmavé barvě perfektně vynikají na šedavém pozadí betonové stěrky. Minimalistické tvary svítidla s veskrze jednoduše cylindricky tvarovaným tělem emitujícím jemné světlo přesně zapadají do stylu realizace a podtrhují vyznění celého interiéru.

Tato povedená rekonstrukce vinohradského bytu ukazuje, že znalý odborník dovede s kvalitními produkty v interiéru skutečně zázraky.

SMLXL, LIGHT WORKS - byt na Vinohradech

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři