V pondělí 17. ledna proběhne na Fakultě architektury ČVUT v Praze premiéra filmu Trochu počnej barák Foto: Radek Úlehla/ Coatmen
Novinky a názory / zprávy

Blíží se premiéra filmu Trochu poučnej barák. Součástí večera bude diskuze i procházky budovou

Trochu poučnej barák. Tak zní název nového filmu o budově Fakulty architektury ČVUT v Praze, který vznikl u příležitosti 10 let od otevření této důležité stavby. Premiéra filmu, který vznikl ve spolupráci online magazínu o architektuře EARCH.cz a FA ČVUT, proběhne 17. ledna od 18:00 v budově fakulty v pražských Dejvicích (registrace na událost zde). Součástí večera bude diskuze s tvůrci filmu i komentované prohlídky budovy.

EARCH.CZ , 15. 1. 2022

Jak obstála budova největší tuzemské fakulty architektury 10 let od svého otevření? Proč v architektonické soutěži zvítězil právě návrh Aleny Šrámkové? Co stavba předává budoucím architektům a architektkám? A jak vlastně slouží? To jsou otázky, na které odpovídá film o Nové budově ČVUT (jak zní oficiální název stavby) Trochu poučnej barák režiséra Jiřího Kouta.

Tvůrci filmu se ptali těch, kteří jsou s budovou v každodenním kontaktu, vzhledem k jejich věku a postavení ji ovšem každý z nich vnímá z trochu jiného úhlu. Své názory tak sděluje bývalý děkan Ladislav Lábus, pedagog a současně konkurent Aleny Šrámkové z architektonické soutěže Tomáš Hradečný, absolvent fakulty Vojtěch Sosna, dnešní studentka Emma Wald i technik budovy Jiří Fuska. Mezinárodní kontext architektury univerzitních budov pak divákům nabízí česko-švýcarský architekt Miroslav Šik.

Premiéra filmu proběhne už v pondělí 17. ledna od 18:00 – a to přímo v budově fakulty (sál Kotěra). Po projekci filmu se stopáží 26 minut se uskuteční také moderovaná diskuze s tvůrci filmu i představiteli fakulty. Zájemci se také budou moct osobně seznámit s podobou budovy díky krátkým komentovaným prohlídkám, které proběhnou na místě po diskuzi. 

Foto: Plakát k filmu, který se ohlíží za 10 lety provozu budovy Fakulty architektury ČVUT v Praze

Vstup na premiéru je možný po registraci zdarma zde, událost se koná v souladu s aktuálními protiepidemickými nařízeními (na místě se bude kontrolovat platné potvrzení o očkování, prodělané nemoci nebo negativním PCR testu). Online přenos premiérového večera proběhne zde.

Foto: Nová budova ČVUT, ve které sídlí fakulta architektury, se otevřela v roce 2011

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři