Novinky a názory / zprávy

Ještěd F kleci #15 zná své vítěze

Již tradičně se na závěr zimního semestru sešla na půdě liberecké fakulty architektury skupina porotců, aby odhodnotila práce studentů za uplynulý půlrok. Letošní Ještěd F kleci byl již patnáctý v řadě a organizátoři se při této příležitosti rozhodli pozvat i porotce ze zahraničí. Z Německa dorazil architekt Mirko Baum, z polské Wroclawi Roman Rutkowski, dále pak architekti Nicol Gale a Elan Fessler a v roli porotce se na svou alma mater vrátil výtvarník Richard Loskot.

EARCH.CZ , 22. 2. 2016

V průběhu dne hodnotili porotci práce oborů architektura a urbanismus a environmentální design. Čekání na večerní slavnostní vyhlášení bylo možné si zkrátit výstavou všech vítězných projektů, které dosud Ještěda F kleci získaly. Role moderátora večera se ujala jedna ze zakladatelek soutěže Jitka Pucandlová.

Porota se po náročném výběru shodla na sedmi nominacích a třech oceněných. První místo a s ním i putovní soška Ještěda F kleci patří Jiřímu Gulbisovi za jeho diplomovou práci Kulturní náměstí Úštěk, druhé místo získal Patrik Koval´ za Kláštor v Zdislave a třetí místo obsadil Vojtěch Stoklasa s návrhem Vize Zálabí. Mezi nominovanými byly projekty Oxygen Home Krakow Barbory Slavíčkové, Rašelinové lázně Jizerka Libora Šenekela, tři projekty On the Edge od Samuela Nekoly, Michaely Kohoutkové a Jany Šmejkalové, Hvězdárna na Jizerce Daniely Míkové, Ženská věznice Velké Přílepy Martina Málka, dále pak Úštěcké svahy jižní Martina Holby a projekt Hrádek nad Nisou Jiřího Valenty, Anny Cisarikové a Světlany Devyatkiny. Vedle porotců hodnotila práce v průběhu večera i veřejnost. Nejvíce zelených lístečků a tedy i první místo získal ateliér Jana Stolína PROSTOR S.

Soutěž Ještěd F kleci proběhla pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a za finanční podpory společností Schüco, BAUplus a Graphisoft Archicad. Věcné ceny věnovaly společnosti Mamacoffee, Papelote a Master&Master.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 22. 2. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři