Novinky a názory / zprávy

27. ročník Ještědu f Kleci je za námi. Jak proběhl a kdo si odnesl sošku vítěze?

Vyhlášení studentské soutěže Ještě f kleci pořádané fakultou architektury a designu TUL v Liberci Foto: FUA TUL Liberec

Ještěd f kleci je tradiční studentská soutěž na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádaná jejími studenty. Každý semestr má pětičlenná porota za úkol z oborů Architektura a urbanismus a Výtvarné umění vybrat ten dva nejlepší projekty a čtyři nominované.

FUA TU Liberec , 17. 2. 2022

Ještěd f kleci začíná zahájením na začátku týdne, a během týdne ho doplňují přednášky, koncerty a workshopy, během kterých expanduje událost do centra města a získává tak mimoškolní přesah. Celý JfK týden zakončuje večer, kdy probíhá slavnostní vyhlášení a následuje afterparty.

Ještě před samotným zahájením 27. ročníku se konala v úterý 9. 2. přednáška v knihkupectví a antikvariátu Fryč – Životní cyklus budov: Debata s architektem a památkářem, kde pod moderováním FUA absolventky Michaely Říhové proběhla debata Jaroslava Zemana z národního památkového ústavu Liberec a  Jakuba Adamce ze studia ANUUK.

Oficiální středeční zahájení se vrátilo k tradici koncertu ve Vokně. Do věhlasného libereckého podniku nám přijeli zahrát progresivně punkoví šibalové MMNK – Můry mají nárok na kremaci, kapela až z dalekého Brna! Podnik praskal ve švech, návštěvníci dorazili jak cíleně, tak necíleně, nikdo však nelitoval!

Po středečním protančeném večeru nás čekal oddech v podobě workshopu Vyrob si sáň & sjeď na ní kopec. Vzniklo mnoho pojízdných i méně pojízdných sáněk, na kterých jsme pak sjeli sjezdovku na Ještědu – a všichni ve zdraví!

Ve čtvrtek již dorazila i  porota ve složení Rozálie Kašparová, Petra Kunarová, Richard Biegel, Michal Koleček a Epos 257, která přespala u našeho nového sponzora – v hotelu Praha. Samotné páteční vyhlášení se konečně po dvou letech vrátilo z Google meetu do Ateliéru Karla Hubáčka!

Foto: 27. ročník Ještědu f kleci se k radosti všech odehrál offline a vyhlášení proběhlo v Ateliéru Karla Hubáčka

Vítězkou za architekturu se stala Anna Machátová s projektem Lesní kolumbária a vítězem za umění je Václav Podestát s instalací Světlina.

Nominováni  jsou – za sekci architektura Michaela Maštrlová s projektem Iceland Greenhouse restaurant a Matěj Tobiáš s Body zlomu, a Filip Čapek s projektem Mléko/asfalt s Vítězslavem Plavcem s Nadbarvenou krajinou za uměleckou sekci. Gratulujeme!

Po vyhlášení vystoupila elektronicky experimentální kapela 1flfsoap, poté následoval přesun z Ateliéru Karla Hubáčka do klubu Had na afterparty, kde zahrála liberecká DJka Olga Zhaldak.

Návrat Ještědu f Kleci zpět do offline prostředí velice prospěl! Děkujeme všem za účast a budeme se na Vás v Liberci těšit opět v létě!

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři