Novinky a názory / zprávy

Na FUA TUL proběhne 29. ročník studentské soutěže Ještěd f kleci

29. ročník studentské soutěže Ještěd f Klec Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci proběhne od 1. do 3. února 2023 Foto: Ještěd f Kleci

Ještěd f kleci je soutěž na půdě Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádaná jejími studenty. Letošní již 29. ročník odstartuje prvním únorovým dnem, tedy ve středu 1.2. a slavnostně vyvrcholí vyhlášením vítězů v pátek 3. února.

Ještěd f Kleci , 26. 1. 2023

Tentokrát se celý roční nese v tématu mladí&fresh. Do poroty jsme pozvali mladé absolventy vysokých škol, a perspektivní jedince, jejichž jména sice zatím v oboru nerezonují na titulcích článků, i tak ale vnímáme, že mají, co říci, a nepotřebují k tomu za sebou mít 20 let oddřené praxe v oboru.

Středeční zahájení programu JFK proběhne ve Wollkerově sanatoriu. To má za sebou pozoruhodnou historii a genius loci místa se promítne do hlavního bodu večera - imerzivního divadla s názvem Chátra, inscenovaného studentem FUA Jaroslavem Smejkalem. Ten představení zpracovává v rámci volného zadání v hostujícím ateliéru Petra Jandy.

Po divadle budou v prostorech historické a mysteriózní vily následovat tématicky laděné ambient minimal sety Bōr, Suubaru, Kdokoli a Vincenc.

Ve čtvrtek po ohodnocení projektů naší porotou, zveme srdečně všechny od 20:00 na diskuzi do Malé výstavní síně města Liberec na náměstí Edvarda Beneše. Zde, v diskuzi s názvem “Je to fresh, mám to rád!” vystoupí naši mladí&fresh porotci. Pozvali jsme si kurátorku Kamilu S. Huptychovou, urbanistku Zuzanu Polákovou, krajinářského architekta Marka Kratochvíla, umělce Matouše Lipuse a architekta Adama Lacinu. 

Vyvrcholením večera bude vyhlášení šesti nominací. 

Na vyhlášení dvou vítězů si však budeme muset všichni počkat až na páteční večer!

V pátek v 10 hodin ráno otevřeme brány ateliéru a zahájíme tak celodenní výstavu prací, které na FUA vznikly za uplynulý semestr.

Pokračovat v programu budeme brunchem s mimózou, kde si pod vedením Markéty Špundové a Viktorie Macánové každý nastilinguje svůj brunch.

Vyhlášení dvou vítězů, s komentářem poroty proběhne od 20:30 v ateliéru a od 23 hodin nás čeká koncert minimal synth dvojice Body of Pain v uměleckém prostoru Argonaut v centru města. Po nich budou následovat techno, ebm kolektiv Technørd – Dahø&Xadam. 

Moc nás těší, že Vám můžeme představit i naše nové letošní sponzory: Severské světlo, Artikon, Samat a Pawlica.

Přijeďte za námi do Liberce načerpat mládí a čerstvost i Vy, budeme se se těšit!

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři