Novinky a názory / zprávy

Ještěd F kleci #16 ukázal nejlepší práce studentů z Liberce

Konec letního semestru na Fakultě umění a architektury v Liberci patřil opět soutěži Ještěd F kleci. V letošním (již šestnáctém) ročníku byly vystaveny jak semestrální projekty, tak i rekordní počet prací bakalářských a diplomních. V ateliéru Karla Hubáčka se opět sešla porota v hvězdném složení a vybrala absolutního vítěze. Tím se stal Jan Kurz za svou diplomní práci na téma poutní krajiny.

EARCH.CZ , 26. 9. 2016

V porotě zasedl a svou návštěvou nás poctil pan profesor Emil Přikryl, dále architekt Jan Žalský (žalský architekt) a Jáchym Svoboda z mladé kanceláře BOD architekti. Z Brna přijela do Liberce teoretička a kurátorka Markéta Žáčková (FaVU), do pětice porotu doplnil sochař Aleš Novák.V průběhu „soutěžního“ dne hodnotili vystavené projekty oborů architektura a urbanismus a environmentální design. V sedm večer se otevřely dveře ateliéru veřejnosti a asi o hodinu později proběhlo samotné vyhlášení.

Porota se tentokrát rozhodla nominovat 10 projektů a z nich jednoho absolutního vítěze. Putovní sošku Ještěda F kleci si v letošním roce odnesl Jan Kurz za svou diplomní práci Novohradská poutní krajina.

Mezi nominovanými pak byli Patrik Kovaľ s projektem Ambasáda v Canbeře, Šimon Marek s Muzeem dětské ilustrace v Božím Daru. Dále získala nominaci za projekt přestavby majáku na hotel Eliška Kovaříková, za svůj diplomní projekt Centrum Jablonného v Podještědí byl oceněn Jiří Lukáš, dále pak Martin Stupka za projekt Baugruppe, Matyáš Fialka za Přírodní školu, Vojtěch Stoklasa za Hrádek nad Nisou, tým studentů ateliéru Zdeňka Fránka a Dany Rakové si odnesl nominaci za publikaci Rekonstrukce a Julie Floriánová za diplomní projekt na katedře environmental designu „Představa, realita, vzpomínka“.

Ještěd F kleci se stejně jako každý semestr konal pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a k jeho hladkému průběhu přispěly svými sponzorskými dary společnosti Rheinzink, Schüco a Graphisoft Archicad. Věcné ceny vítězům a nominovaným darovali společnosti Master&Master, Papelote, Doubleshot, OMAM, TON a Kino Aero.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 26. 9. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři