Novinky a názory / zprávy

LANDSCAPE FESTIVAL OPAVA zahájen! Nyní se zaměří na oživení nábřeží řeky Opavy

Poslední květnový víkend proběhlo v Opavě slavnostní zahájení LANDSCAPE FESTIVALU OPAVA, které obstaral multižánrový hudební festival PTAČÁK. Ten i přes nepřízeň počasí přilákal pod Ptačí vrch v sadech Svobody několik stovek návštěvníků. Současně bylo zahájeno několik výstav v bývalém nákupním centru Slezanka a galerii Gottfrei. Tím ovšem program festivalu ani zdaleka nekončí, program je připraven až do konce září. V průběhu měsíce června zažije město akci, kterou ve své bohaté historii doposud nehostilo. Na nábřeží řeky Opavy se uskuteční desetidenní akce s výmluvným názvem NÁPLAVKA.

EARCH.CZ , 3. 6. 2016

Páteční program festivalu přilákal na vernisáže do prostoru bývalého nákupního centra Slezanka a galerie Gottfrei nečekaný počet návštěvníků. Sobotní hudební festival PTAČAK zasáhla nepřízeň počasí a do jisté míry tak ovlivnila diváckou účast, přesto však díky lákavému programu zůstal park zaplněn roztančenými návštěvníky až do půlnoci. „Chtěl bych všem moc poděkovat. Atmosféra byla i při májovém počasí úžasná a lidé se skvěle bavili. Chtěl bych proto poděkovat také městu Opava i Opavské kulturní organizaci za perfektní přípravu a spolupráci na konečném úspěchu akce. Myslím, že v tomto kontextu můžeme nadšeně očekávat další části programu LANDSCAPE FESTIVALU OPAVA, především pak v rámci akce NÁPLAVKA,“ říká Dan Merta, ředitel Galerie Jaroslava Fragnera v Praze, která festival spolupořádá.

U řeky Opavy se budou dít věci

NÁPLAVKA patří k vrcholům LANDSCAPE FESTIVALU OPAVA a zaměří se na oživení břehů řeky Opavy v centru města. Na nich se v průběhu deseti červnových dní uskuteční řada kulturních akcí, které si kladou za cíl ukázat možnosti, které skýtá doposud veřejnosti opomíjené nábřeží. Akce NÁPLAVKA od pátku 10. 6. do neděle 19. 6. obsadí prostory u parku u školy Ochranova a naproti přes vodu u Hasičárny. Improvizovaný festivalový areál vyroste přímo na travnaté náplavce u vody a nabídne příjemnou relaxační zónu pro všechny obyvatele města s bohatým programem. Vystoupí zde opavské kapely, proběhnou tu autorská čtení, diskuze a besedy o veřejném prostoru a městském životě. Mimo jiné se jí také zúčastní významný český streetartový umělec Jan Kaláb, který domovní stěnu bytového domu v ulici Vodní promění v městskou galerijní plochu. „Projektem NÁPLAVKA chceme oživit břehy řeky Opavy, které, ač jsou v těsné blízkosti centra města, zejí prázdnotou. V deseti dnech se zde odehraje množství akcí, jež mají upozornit na chybějící aktivity v tomto veřejném prostoru a otevřít debatu nad jeho budoucím využitím. Nedílnou součástí programu bude také sochařské sympozium, které zaplní nábřeží uměleckými instalacemi oslovených umělců.“ říká krajinářský architekt Jakub Hepp, jeden z pořadatelů LANDSCAPE FESTIVALU OPAVA.

Všechny akce v rámci programu LANDSCAPE FESTIVALU OPAVA jsou návštěvníkům přístupny zdarma. Více informací naleznete na webu či na Facebooku.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 3. 6. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři