Novinky a názory / zprávy

Mezinárodní veletrh Maison et Objet letos slaví 20 let

Mezinárodní veletrh životního stylu a bydlení Maison et Objet také letos svým účastníkům představuje ty nejzajímavější novinky v oblasti designu a originální bytové doplňky. Zároveň nabízí inspiraci jak zařídit interiér podle posledních trendů. Dvacátý ročník veletrhu začal v pátek 23. 1. a končí již zítra, v úterý 27. ledna 2015.

Barbora Švehlová , 26. 1. 2015

Tradice veletrhu Maison et Objet v Paříži sahá do roku 1995, kdy se uskutečnil první ročník. V průběhu dvaceti let své existence se díky své vysoké úrovni a kvalitě zařadil mezi celosvětově uznávané veletrhy s nábytkem a doplňky, a stal se jedinečným místem setkávání designu a domova, pod taktovkou světových designérů i značek nábytku.

Jednou nich je také švýcarská značka Vitra, která v má na svém kontě celou řadu spoluprací s významnými designéry i architekty z celého světa. Pro dvacáté výročí výstavy si Vitra připravila jedinečnou kolekci doplňků „Home Complements“ v designu Alexandra Girarda. Součástí kolekce je menší nábytek, látkové interiérové doplňky plné živých barev a vzorů i drobné designové objekty včetně ikonických kousků od manželů Charlese a Ray Eamesových, nebo amerického designéra George Nelsona. Kolekce se zaměřuje na detail, lehkost a autenticitu drobných věcí, kterými si každý člověk zdobí prostředí svého domova a dává jim hravou a nápaditou podobu.

Alexander Girard

Jedna z nejvýraznějších postav světového designu v poválečné době, Alexander Girard, se zpočátku zaměřoval zejména práci s textilem, později své příznivce získaly také jeho projekty z oblasti grafického a interiérového designu. Girardovým rukopisem jsou veselé motivy, barvy a originální dekorace. Na letošním veletrhu Maison et Objet Vitra představí kolekci Home Complements, složenou s Girardových jedinečných kousků:

Wooden Dolls, Cat and Dog, 1952 – Unikátní figurky složené ze tří částí, které drží pohromadě magnet. Matchboxes, 1967-1972 – K vytvoření krabiček od sirek Girarda inspirovaly jeho časté cesty, na kterých podobné suvenýry s oblibou sbíral. Classic Trays, 1952-1974 – Klasické servírovací tácy, dostupné v celé řadě barev a vzorů. Notebooks, 1952 – Elegantní sešity dostupné v několika velikostech a barevných variantách. Paper Napkins, 1953-1961 – Papírové ubrousky, které svojí barevností osvěží každodenní stolování Zip Pouches, 1965 – Praktické kapsičky na zip s typickým vzorem pro různé využití v domácnosti.

Klíčová slova:

Paříž veletrh

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři