Novinky a názory / zprávy

Na zkušenou k Siru Normanu Fosterovi. Startuje 8. ročník soutěže Kaplicky Internship

City Hall v Londýně Foto: Nigel Young

Osm ročníků, osm uznávaných britských studií. Vítěz letošního ročníku soutěže Kaplicky Internship absolvuje tříměsíční placenou stáž v proslulém architektonickém studiu Foster + Partners. Přihlášky mohou podávat studenti a absolventi architektonických oborů do 20. července.

Bakala Foundation , 3. 6. 2022

Další novinkou letošního ročníku je propojení Kaplicky Internship s renomovanou soutěží České komory architektů, Přehlídkou diplomových prací. Ta se letos koná již po třiadvacáté. Zájemci vyplní přihlášku na webu diplom.ky a mohou se tak zároveň ucházet o cenu Kaplicky Internship i další ocenění v rámci Přehlídky. Podmínkou navíc pro zájemce o stáž je dobrá znalost angličtiny.

„Vítěz soutěže Kaplicky Internship získá možnost nastartovat svou kariéru ve špičkovém mezinárodním studiu. Je to zkušenost, která nejenom otevírá dveře k dalším zaměstnavatelům, ale může také obohatit českou společnost a přinést do Česka světovou architekturu,“ říká Václav Pecha, ředitel nadace Bakala Foundation, která soutěž organizuje. „V neposlední řadě touto soutěží chceme mladým architektům připomenout odkaz světoznámého architekta Jana Kaplického,“ dodává.

Vítězové předchozích ročníků měli možnost strávit stáž v ateliérech zvučných jmen, jako například Zaha Hadid Architects, Allies and Morrison, Eva Jiřičná Architects a dalších. I letos je laťka vysoko, architektonické studio Foster + Partners patří ke světové špičce. V roce 1967 studio založil, a dodnes vede, známý britský architekt Sir Norman Foster. Studio má kanceláře po celém světě a je známo především pro udržitelnou architekturu, urbanismus, inženýrství a design. Do rozsáhlého portfolia úspěšných a známých staveb Foster + Partners patří například mrakodrap 30 St Mary Axe v širším centru Londýna, známý pod přezdívkou „okurka“, londýnská radnice City Hall u řeky Temže nebo nádvoří Britského muzea či stadion ve Wembley.

Foto: Studio Foster and Partners je mimo jiné známé udržitelnou architekturou

O Kaplicky Internship

Soutěž Kaplicky Internship organizuje nadace Bakala Foundation ve spolupráci s Design Museum v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre od roku 2015. Zúčastnit se mohou studenti v posledních ročnících architektonických oborů českých vysokých škol i čerství absolventi, do soutěže mohou přihlásit svou bakalářskou či diplomovou prací na volné téma. Přihlášky do 8. ročníku je možno posílat nejpozději do 20. 7. 2022 prostřednictvím webu Přehlídky diplomových prací ČKA - diplom.ky.

Soutěž je dvoukolová. Na základě odevzdaných podkladů budou vybráni finalisté, kteří budou pozváni k osobní prezentaci svého projektu odborné mezinárodní porotě. Vyhlášení vítězů se bude konat na slavnostním večeru Přehlídky diplomových prací ČKA v listopadu 2022 v Praze.

Více informací:

O Kaplicky Internship: na webu soutěže

O Soutěžní přehlídce diplomových prací architektů, krajinářských architektů a urbanistů, pořádané Českou komorou architektů: diplom.ky

O studiu Foster + Partners: fosterandpartners.com

Klíčová slova:

Bakala Foundation stáž stipendium

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři