Novinky a názory / zprávy

Prestižní cenu CraftEdu bytovému domu v pasivním standardu v soutěži Stavba roku 2020 získala Rezidence Červený dvůr od studia MS architekti

„Ocenění CraftEdu si upřímně vážíme a věříme, že nás posune ještě dál v úsilí navrhovat, projektovat a realizovat kvalitní architekturu pro život. S mezinárodním projektem CraftEdu sdílíme snahu zvyšovat kvalitu při provádění staveb a zlepšování dovedností řemeslných profesí, protože si všichni zasloužíme zdravé prostředí a kvalitní, udržitelné bydlení, které bude ekonomicky i ekologicky nenáročné,“ říká Michal Šourek, zakladatel studia MS architekti.

František Průša , 27. 10. 2020

Architektura elegantní rezidence v prostředí prvorepublikových vil v pražských Strašnicích dotváří charakter lokality a kultivuje křižovatku Pod Třebešínem a K Červenému dvoru. Nízkoenergetická rezidence má tři kompaktní podlaží, na která navazují ustoupené čtvrté a páté patro s rozsáhlými terasami. Kolemjdoucího osloví svým elegantním, ale zároveň přívětivým výrazem. Tvarosloví rezidence podporuje barevné řešení fasád: ustoupená vrchní podlaží jsou oddělena tmavým odstínem hnědě barvy od celistvé, světlé hmoty prvních tří podlaží. Červený dvůr vyrůstá z rozmanité zahrady členěné na předzahrádky bytů v prvním nadzemním podlaží. Nejbližším sousedem rezidence je stoletý libanonský cedr připomínající dávno zaniklou původní barokní usedlost Červený dvůr, podle které nese název nová rezidence i celá lokality.

MS architekti - Červený dvůr

Rezidence Červený dvůr nabízí 15 energeticky pasivních, vzdušných a prosvětlených bytů s velkorysými dispozicemi od 2kk až po 6kk o velikosti od 71 m2 až do 188 m2 a garážová stání v podzemním podlaží. O zdravé vnitřní prostředí domu se stará systém řízeného větrání a rekuperace tepla. K ohřevu teplé vody slouží tepelné čerpadlo nové generace, zajišťující ohřev vody pomocí tepla z odváděného vzduchu z jednotlivých bytů. Vzniklé odpadní teplo je tak recyklováno a bezpečně využito podruhé.

MS architekti - Červený dvůr

Autor projektu: Veronika Opletalová, Michal Šourek, Alexandr Verner

JRD Development s.r.o.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři