Novinky a názory / zprávy

Program celoživotní vzdělávání pro rodiče

Téměř před rokem začala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci vzdělávacího programu Česká stavební akademie realizovat grantový projekt Návrat rodiče do přípravy a realizace staveb.

EARCH.CZ , 4. 6. 2014

Jak sám název napovídá jeho cílem je nabídnout rodičům možnost zdarma aktualizovat a doplnit si znalosti a tím jim usnadnit návrat do pracovního procesu. V prvním zářijovém týdnu odstartuje v pořadí již třetí běh semestrálního kurzu.

Stejně jako tomu bylo v předešlých dvou semestrech, se mohou posluchačky těšit na semestrální kurz, který je sestaven z anglické konverzace a 17speciálních přednášek. Ty jsou tématicky zaměřeny na aktuální stavební legislativu (Stavební zákon – novinky, Veřejné zakázky ve stavebnictví), tvrdé dovednosti (Online marketing, Kalkulace a rozpočty, MS Office) a měkké dovednost (Prezentační dovednosti, Time management, Jak na pracovní pohovor). Výuka probíhá, v sídle Nadace v centru Prahy, pravidelně každou středu, anebo v úterý dopoledne. Posluchačky si mohou zvolit den výuky a v obou dnech mohou využít dětský koutek, kde se o děti postarají zkušené pečovatelky.

Program semestrálního kurzu doplňuje nabídka jednodenních odborných seminářů týkajících se legislativy (Občanský zákoník a realizace staveb, Katastr nemovitostí) či dozorové činnosti ve stavebnictví (Dozory při provádění staveb). V nabídce nechybí ani přípravné kurzy na autorizační zkoušky u profesních komor (ČKAIT, ČKA), díky nímž si posluchačky zvyšují svou kvalifikaci v oboru.

Prezenční výuka je podpořena e-learningovými aktivitami. Na webových stránkách www.navratrodice.cz mají posluchačky k dispozici video přednášky a veškeré materiály k jednotlivým kurzům a seminářům. V následujících bězích budou účastníci také možnost studovat prostřednictvím webinářů.

Realizace projektu vstoupí na podzim do své druhé poloviny. Nový běh odstartuje v úterý 2. září a ve středu 3. září a potrvá do začátku ledna 2014. Účastnice, jež se nestihnout přihlásit do aktuálně vypsaného běhu, budou mít poslední šanci se zapsat ještě do toho posledního. Ten bude zahájen na začátku ledna 2015 a bude ukončen na konci dubna 2015.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a hlavního města Prahy v rámci Operačního programu Praha adaptabilita. Vzdělávání je pro cílovou skupinu zcela zdarma. Tu tvoří rodiče na rodičovské/mateřské dovolené nebo vracející se zpět do práce (do 2 let od ukončení této dovolené) a osoby vracející se po péči o závislého člena rodiny na trh práce, rodiče samoživitelé s dětmi (do 15 let věku dítěte), kteří se více než polovinu roku zdržují na území hl. města Prahy.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 4. 6. 2014
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři