Novinky a názory / zprávy

Další ročník Ještědu f Kleci je u konce

28. roční studentské soutěže Ještěd f Kleci má své vítězky Foto: Eliška Hauserová

28. ročník soutěže se zaměřil na oživování pozapomenutých míst Liberce.

FUA TU Liberec , 2. 7. 2022

V pondělí jsme celotýdenní program odstartovali koncerty v nejkrásnějším libereckém kině – Kině Varšava. Jako první nám zahrál plzeňský hudebník Blue Chesterfield, a po něm nás roztančili elektronicko sarkastičtí Hello Marcel.

Úterní večer byl věnován přednášce v knihkupectví a antikvariátu Fryč, kde jsme se od památkáře a historika Jaroslava Zemana dozvěděli o urbanistických proměnnách libereckého centra v průběhu staletí.

Středeční odpoledne jsme strávili na Papírovém náměstí, kde jsme se tématicky naučili vlastnoručně si svázat sešit. Ve čtvrtek večer jsme si promítli film Panel story, v novém vnitrobloku baru Switch. Závěrečný den patřil vyhodnocování prací, vyhlášení celého JfK a následné afterparty.

Porotci, kteří přijeli do Liberce ohodnotit projekty byli: Ida Chuchlíková, 3kurátorky- Diana Kněžíková, Kristýna Hájková a Alžběta Horáčková, Jiří Kovanda, Michal Kohout a Petr Hájek.

Foto: Vyhlášení předcházel doprovázel několikdenní rozmanitý program

Vítězkou za sekci umění se stala Kája Sedláčková za práci Něco z krajiny a za sekci architektura Pája Zahradníková s projektem Promatorium pro zvířata.

Nominované za umění byly Alžběta Skalická, se svou prací Cizí Kůže a Anna Šimralová se svým Obrazem prostoru, a i nominace za architekturu se také nesly v ženském duchu, a ocenění získala Martina Leiblová za rodinný dům v Hnátnici a Valerie Koubová za projekt Lesní lázně. Děkujeme všem kdo dorazili a těšíme se na příští ročník!

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři