Technologie / produkty

Kámen, dřevo a kov s omítkami Ceresit Visage

Ceresit VISAGE je ideální odpovědí na výzvy v současném designu, oceňujícím na jedné straně minimalismus a jednoduchost a na druhé inovace a experimentálnost. Produkty řady VISAGE se podobají přírodním odstínům kamene, dřeva a kovu a nabízí velmi široké spektrum barev a odstínů.

Ceresit , 23. 10. 2012

V případě granitových odstínů omítek je možné jít ještě dále – k barevným odstínům, které v přírodě nalezneme jen velmi těžko. Architekt a investor mohou tímto způsobem vytvářet individuální, originální projekt s nejvhodnějším odstínem, který se nejlépe hodí k ostatním stavebním materiálům nebo okolí domu. Omítky jsou určeny pro interiérové i exteriérové využití a to jako součást certifikovaného zateplovacího systému nebo pro použití na tradičních fasádách bez dodatečné tepelné izolace.

RD Kobeřice

Kromě fasád se vzhledem přírodního kamene nabízí Henkel i bohatou škálu barev v odstínech granitu a pískovce. Omítky VISAGE se vzhledem pískovce jsou dostupné v široké škále barev od krémově béžové přes červenavou po šedou, u rodinného domu v Kobeřicích si investor na plochu 31 m2 vybral zlatý odstín Alabama Gold. Řada VISAGE zahrnuje také speciální šablony, díky kterým je možné vytvořit strukturu typickou pro kámen a cihly a fasáda tak získá přirozený vzhled bez nutnosti použití skutečného kamene nebo cihel. V Kobeřicích byla z nabízených šablon využita šablona Somerset Stone. Před nanášením omítky byl podklad ošetřen základním nátěrem. Techničtí konzultanti Henkel doporučují použití tohoto nátěru v odstínu odpovídajícím barvě omítky, a proto byl vybrán světlý odstín Andalusia AD3 z řady barev Ceresit Colours of Nature, který koresponduje s barvou omítky.

RD Podkozí

Po úspěšných realizacích fasád bytových domů a dalších objektů se začínají objevovat na českém trhu i první omítky Ceresit VISAGE i na rodinných domech. Omítku s designem dřeva si vybral na fasádu druhého nadzemního podlaží i investor rodinného domu v Podkozí.

Výrobky VISAGE jsou na pohled i na dotyk srovnatelné s přírodními materiály, zároveň poskytují mnoho výhod. Na rozdíl od pravých materiálů je možné omítky a nátěry VISAGE použít na mnoha podkladech, za každých podmínek a téměř bez omezení. Navíc se snadno přepravují a práce s nimi není namáhavá. Produkty VISAGE mají nízkou hmotnost - nepůsobí na konstrukci budovy, takže jsou použitelné na fasády nových i starých budov, které potřebují renovaci. Díky pokročilé technologii jsou výrobky VISAGE mnohem praktičtější než jejich přírodní předlohy. Jsou odolné počasí, špíně i ohni, nepřitahují škodlivé červotoče a jsou odolné proti napadení mikroorganismy, např. řasami.

  • Země: Česká republika (Česko)
  • Město: Kobeřice
  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 23. 10. 2012

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři