Technologie / produkty

Minimalismus par excellence: Bezrámový a zároveň bezbariérový posuvný systém Schüco AS PD 75.HI

Hliníkové posuvné systémy Schüco AS PD 75.HI (Panorama Design) skloubily minimalismus s maximální funkčností a poprvé umožnily zkombinovat skrytý rám se zapuštěným prahem Foto: Schüco CZ

Schüco představuje novou generaci hliníkových posuvných systémů Schüco AS PD 75.HI (Panorama Design), ve které skloubilo minimalismus s maximální funkčností a využilo to nejlepší ze dvou světů.

Schüco CZ s.r.o. , 21. 4. 2023 / Advertorial

Nová technologie zdvižně-posuvné konstrukce poprvé umožnila zkombinovat skrytý rám se zapuštěným prahem (Performance Line), poprvé se tedy transparentnost Panorama Design a bezbariérový přechod vzájemně nevylučují.Mechatronicky ovládaný zapuštěný práh se při otevření posuvného systému Schüco AS PD 75.HI vysune z vnějšího rámu integrovaného v podlaze a vytvoří pohodlný přechod bez nebezpečí zakopnutí.

Mezi další přednosti patří dynamický krycí profil v bočním vnějším rámu, který v otevřeném stavu zakrývá kování TipTronic, takže splývá v rovině se stěnou. V interiéru lze využít i Schüco AluWood Design a profily pokrýt lištami s dřevěným dekorem. Zaručena je odolnost vůči vloupání RC 3 (třída odporu) a bezsenzorová ochrana proti zachycení prstů až do bezpečnostní třídy SK 3. Přímému slunečnímu záření lze bránit využitím externího zastínění Schüco AB ZDS (hliníková roleta, Zip Design Screen).

Kromě řady Performance Line, která kombinuje téměř všechny možnosti provedení, je systémová řada Schüco AS PD 75.HI k dispozici i v řadách Design Line a Access Line. Zatímco bezbariérový práh řady Access Line zajišťuje, že podlaha je na obou stranách v rovině, Design Line působí zejména vizuálně. Díky skrytým profilům ve stěně, podlaze a stropu umožňuje tato produktová řada bezrámové zasklení velkých ploch, které zajišťují nerušený výhled a maximální průhlednost.

Foto: Harmonii v dřevěném interiéru lze vytvořit díky Schüco AluWood Design - designová proměna se děje pouhým nalepením dřevěných dekorativních lišt na vnitřní stranu hliníkového profilu křídla

Volitelné doplňky v různých řadách

Posuvný systém Schüco AS PD 75.HI se vyznačuje úzkou pohledovou šířkou profilů pouhých 35 milimetrů a stavební hloubkou 75 milimetrů. Pokud jde o tepelnou izolaci, systém se může pochlubit vynikajícími hodnotami Uw až 0,82 W/(m²K) (Performance Line). U kování Schüco TipTronic lze zvolit mechatronický pohon, který je u řady Performance Line povinný. Řady Access Line a Design Line dosahují odolnosti proti vloupání až do třídy odolnosti 2 (RC 2), zatímco řada Performance Line až RC 3. K dalším doplňkům, které lze zvolit, patří integrace stínicího systému Schüco AB ZDS (Aluminium Blind, Zip Design Screen), monitorování zavírání a také integrace do platformy inteligentní domácnosti prostřednictvím systému Building Skin Control pro ovládání a kontrolu všech mechatronických jednotek Schüco. Kromě standardně dostupných variant otevírání lze posuvné prvky libovolně konfigurovat a přizpůsobit požadavkům na individuální provedení fasády.

Foto: Schüco AS PD 75.HI (Performance Line) s novou technologií zdvižně-posuvné konstrukce

Výhody při zpracování

- Méně výměn nástrojů na CNC strojích díky standardizaci velikostí.

- Odstranění složitého frézování - nahrazují se alternativami (např. vsuvky na křídle pro upevnění kování).

- Spojení Square-Cut umožňuje montáž rámu přímo na staveništi – odpadá objemná přeprava hotových rámů.

- Horní a boční nastavení rámu se provádí pomocí seřizovacích šroubů, které nevyžadují vlastní seřizovací držáky.

- Rychlá revize: Kartáčové těsnění je instalováno v klipsovém profilu, který lze z rámu snadno vyjmout.

- Montáž pojezdových válečků bez použití nářadí díky sponám namísto pojistné podložky.

- Lištu rukojeti a u styku křídel lze snadno demontovat díky šroubovému spojení s metrickými šrouby.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři