Technologie / produkty

Plastový systém Schüco LivIngSlide nabízí jeden design rámů pro okna i dveře na terasu

Plastový systém oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Patentované svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C. Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření, a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu. Vzhled oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide vytváří čisté linie lícujících profilů, navíc je lze vylepšit širokou škálou dekoračních fólií, k dispozici je exkluzivní technologie metalických barev Schüco AutomotiveFinish nebo hliníkové krycí lišty Schüco TopAlu, které plastová okna designově posouvají o úroveň výše. Zásluhou jednotného profilu oken i posuvně-zdvižného systému Schüco LivIngSlide mají zákazníci možnost dokonale sladit veškeré prosklené plochy domu v jednom designu rámů.

Schüco CZ s.r.o. , 30. 5. 2019

Těsnění oken vyzkoušené v medicíně i leteckém průmyslu 

EPDM těsnění je dlouhodobě vysoce odolné vůči klimatickým vlivům, je to špičkový materiál, který nachází uplatnění třeba v medicíně či leteckém průmyslu. Vyznačuje se vynikající tvarovou pamětí a garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti, a to i v kritických rohových partiích oken. Kromě dokonalého těsnicího účinku, zvýšené vodotěsnosti a estetického provedení bez přerušení po celém obvodu je jeho výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost si zachovává při teplotách od -40 °C do +120 °C, takže je vhodný pro použití ve všech typech budov a ve všech klimatických zónách. Schüco je v současné době jediným systémovým dodavatelem, který nabízí svým zákazníkům tak vysoce kvalitní těsnění EPDM jako standard. Společnost Schüco poprvé představila technologii těsnění, kterou vyvinula ve spolupráci se společností Semperit pro systémovou platformu Schüco LivIng, na veletrhu Fensterbau 2016.   

Pohodlné ovládání až 2,6 metrů vysokých elementů s hmotností křídel až 400 kg 

Posuvně-zdvižné systémy Schüco LivIngSlide jsou navrženy pro náročné požadavky z hlediska stability, odolnosti vůči počasí a vodě. Výrobci, resp. zpracovatelé profitují z rychlého a snadného zpracování a instalace těchto profilů. Schüco LivIngSlide je založen na 6-komorové konstrukci profilu křídla. Při stavební hloubce křídla 82 mm dosahuje systém hodnoty Uf 1,3 W/(m2K). V bílém designu je možné vyrobit elementy o šířce až 650 cm a výšce 260 cm, při maximální hmotnosti křídla 400 kg. Stabilita těchto velkoformátových konstrukcí je dosažena pomocí ocelových výztuh v plastovém rámu, ty mají půdorys dutého obdélníku. Pohyblivé a pevné díly lze kombinovat tak, aby umožňovaly snadnou obsluhu až čtyř křídel, a byly navrženy jako jedno nebo dvoukolejné posuvné systémy. Pojezdová kolečka pomáhají bezpečnému centrování a upevnění, což usnadňuje ovládání. V závislosti na typu elementu lze dosáhnout odolnosti proti vloupání až ve třídě RC2. Se základní stavební hloubkou rámu 194 mm je systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce v jakékoliv klimatické zóně. 

Foto: eArch

Efektivní výroba je přidanou hodnotou pro zpracovatele 

Schüco LivIngSlide navazuje na Schüco LivIng a je tedy kompatibilní se systémem oken a dveří této řady. Přidaná hodnota pro zpracovatele spočívá v použití svařitelného EPDM těsnění, strojním opracování křídla či jednoduché instalaci. Výhodou je také příslušenství shodné s okenním systémem Schüco LivIng, výrobci proto mohou používat velké množství identických doplňků. Zpracovatelé dále těží z využití aditivní technologie lepení skel a sortimentu zasklívacích lišt, které jsou k dispozici v tloušťkách po 2 mm. To znamená, že lze zasklívat skla od tloušťky 24 mm do 52 mm včetně speciálních skel bez nutnosti výměny těsnění zasklívacích lišt. Stabilní rám nevyžaduje další zpevňovací opatření, což také zkracuje a zefektivňuje výrobu. Následná montáž je mj. zjednodušena sadou spojovníků. Tím se snižuje množství dalších použitých těsnicích hmot, což značně zjednodušuje montáž. Zpracovatelé si mohou objednat profily řezané na optimální délku s odpovídajícím kováním a klikami jako kompletní balíček z jediného zdroje v Schüco. 

Foto: eArch

Foto: eArch

Klíčová slova:

Schüco okna dveře

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři