Technologie / produkty

Víc než jen fasáda

Velkoformátové vláknocementové desky Cembrit jsou elegantní, trvalé a pestré řešení jak pro rodinné domy, tak především pro velké stavby, jejichž rozsáhlé plochy fasády díky obkladu získávají další rozměr. Architektům umožní nabídnout osobitá řešení a současně chrání dům před povětrnostními vlivy a změnami teplot.

Karolína Řeháčková, Jiří Košťál, Cembrit a. s. , 11. 12. 2014

Fasádní desky Cembrit jsou pro architekty pozvánkou do světa neomezených možností. Tyto desky se vyrábí výhradně z přírodních surovin v bohaté paletě barev a s velkým množstvím povrchových úprav - od provedení v barvě cementu, přes desky probarvené do hmoty pastelovými a přírodními tóny, až po povrchově barvené desky s širokou barevnou škálou. Dobře odolávají klimatickým vlivům, škůdcům a plísním a vyznačují se dlouhou životností. Při návrhu fasády je možné vybírat podle konkrétních požadavků architekta z několika typů desek, které se liší svými vlastnostmi i vzhledem.

Řada Cembrit Cembonit je určena pro finální vrstvu provětrávaných fasád, obklady říms, sloupů a podhledů. Její použití není omezeno pouze na exteriéry, ale výborné mechanické vlastnosti oceníte i v interiéru. Desky jsou probarveny do hmoty materiálu a vyznačují se matným povrchem a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Vyniknou obzvláště v kombinaci se zasklenými plochami, které svým leskem a odrazem kontrastují s pohltivým povrchem matných fasádních desek. Velmi zajímavého efektu na fasádě dosáhneme rovněž použitím lesklých a matných desek stejných odstínů. Řadu Cembonit lze tedy velmi efektně kombinovat s řadou desek Zenit, kterou tvoří do hmoty probarvené desky se zcela jednotným barevným povrchem. Jedinečná kombinace probarvené desky a 100% neprůhledného akrylového nátěru, zajišťuje desce hladký a homogenní povrch. Takovou kombinací dosáhneme na fasádě diferenciace hmoty, která je zejména u jinak nečleněných ploch často žádoucí.

Třetí řada nese název Cembrit True. Je výjimečná přiznanými cementovými vlákny, jež tvoří jádro desek, jejichž materiál je probarven do hmoty a povrch opatřen transparentní lazurou, přes kterou je vidět zřetelný přírodní povrch probarveného vláknocementu. Z architektonického hlediska je velkou výhodou tohoto obkladu možnost jeho použití nejen na stěny, ale také jako střešní krytiny. Plynulý přechod z fasády do střešní roviny beze změny barvy i struktury tak umožní zdůraznit základní hmotu objektu.

Další výjimečnou vlastností desek Cembrit je možnost dosáhnout s jejich použitím zcela originálního vzhledu fasády prostřednictvím tvarů, které je možné pomocí CNC strojů do fasádních desek vyřezat. Obzvláště pro velké plochy fasády tak lze použít libovolný ornament, který dokáže fasádu ozvláštnit a zjemnit výsledné měřítko stavby. Pro firemní objekty se pak nabízí možnost vyřezání názvu přímo do fasády budovy.

Poslední typovou řadou je Cembrit Metro, jež vyniká kvalitním a barevně rovnoměrným povrchem v téměř neomezené barevné nabídce. S jejich použitím tak vytvoříme barevnou fasádu zcela podle svých představ. Pestrá barevná škála se dá výborně kombinovat jak s dalšími produktovými řadami, tak s povrchy provedenými ze dřeva, kamene či omítanými zdmi. Vzhled budovy může díky těmto deskám plynule přejít z exteriéru do interiéru, neboť se velmi dobře uplatní i uvnitř budovy a to díky své vysoké odolnosti vůči mechanickému namáhání obzvláště ve veřejných interiérech. Je tak možné opticky sjednotit prostor celého objektu.

Desky Cembrit je možné naformátovat podle projektu už ve výrobním závodě. To dává architektům zcela volnou rukou při návrhu i komplikovaných a rozsáhlých objektů.

Společnost Cembrit poskytuje maximální zákaznický servis. Kontaktovat ji můžete na níže uvedených odkazech. Odborní pracovníci bezplatně zajistí osobní konzultaci, zaslání vzorků či montážních návodů či poradí s výběrem konkrétních prvků a všemi technickými detaily celé skladby fasády.

Kontaktní osobu dle vašeho bydliště naleznete zde

Více informací o fasádách Cembrit naleznete na:www.cembrit.cz/fasady/info@cembrit.czzelená linka: 800 162 489

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři