Události /

Salon dřevostaveb oslaví kulatiny

Salon dřevostaveb 2015, který tradičně představuje to nejlepší z oblasti moderní dřevěné architektury za uplynulý rok, oslaví kulaté desáté narozeniny. V tomto jubilejním ročníku, který bude mít svou premiéru na veletrhu Dřevostavby ve dnech 11. – 14. února 2015 se představí celkem 45 atraktivních projektů nejen z Čech a ze Slovenska, ale také z Rakouska, Norska, Belgie, Velké Británie, Maďarska a Polska.

EARCH.CZ , 20. 1. 2015

„Všichni se mě ptají, jak těch deset let Salonu dřevostaveb oslavíme. Myslím, že nejlepší oslavou je to, že se nám podařilo udržet tuto tradici po tak dlouhou dobu a celý projekt postupně rozvíjíme dále,“ říká jeden ze zakladatelů Salonu dřevostaveb architekt Pavel Horák a dodává: „Čím dále tím více se z této události stává událost minimálně středoevropská a to mě velice těší. Vždy jsem chtěl, aby se Salon stal zajímavým místem pro setkávání názorů a přístupů z různých zemí.“

S vybranými projekty veřejnost seznámí přímo jednotliví architekti v cyklu přednášek pojmenovaných Mozaika dřevostaveb. O své zkušenosti se přijede podělit rakouská architektka Judith Benzer, která za svůj projekt Letní dům v jižním Burgenlandu získala 1. místo Dřevostavba roku 2012 (HOLZ BAU PREIS 2012) nebo slovenský architekt Peter Jurkovič. Ten představí projekt rodinného domu IST, za který získal cenu CE.ZA.AR 2014 v kategorii Rodinné domy.

„Letos jsme do našeho výběru více zapojili ty zahraniční architekty, kteří se již v minulosti této akce zúčastnili. Návštěvníci tak budou mít možnost udělat si představu o tom, kam se jejich práce a s ní i celá scéna dřevěné architektury za tu dobu posunula,“ doplňuje architekt Pavel Horák.

Zajímavosti Salonu dřevostaveb

• Historicky prvního ročníku Salonu dřevostaveb, který se konal v roce 2005 se účastnilo celkem 17 staveb 10 architektonických ateliérů

• Za deset let se Salonu dřevostaveb účastnilo 15 zahraničních architektů, kteří přijeli představit své stavby a podělit se o zkušenosti

• Po své pražské premiéře se Salon dřevostaveb přesune na Slovensko, kde se představí zájemcům o moderní dřevostavby v Bratislavě, Košicích a Nitře.

• Jubilejního, desátého ročníku Salonu dřevostaveb se zúčastní celkem 45 projektů, z toho 28 z Čech, 12 ze Slovenska, 1 z Rakouska, 1 z Belgie, 1 z Maďarska, 1 z Anglie, 1 z Polska

Zážitek ze Salonu dřevostaveb si mohou zájemci uchovat v paměti díky publikaci Ročenka dřevostaveb, kterou si lze zakoupit již nyní na e-shopu www.domesistore.com.

Po pražské premiéře se Salon dřevostaveb 2015 přesune do bratislavského Centra současné architektury a designu Archa.

Více informací o projektu SALON DŘEVOSTAVEB naleznete www.salondrevostaveb.cz

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie. Záštitu nad touto přehlídkou udělila Česká komora architektů.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 20. 1. 2015
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři