AED aneb Inženýři v galerii

Úterý, 14. Září 2010 - 2:00
| Napsal:
Poprvé v historii bude nejprestižnější česká galerie architektury hostit výstavu nikoli některého z věhlasných ateliérů, prostor dostává prezentace činnosti kvalitní domácí inženýrské kanceláře. Cílem expozice, kterou pro AED připravila agentura postArch, je prezentovat přínos této profese pro všechny strany zúčastněné v procesu navrhování a realizace staveb.
 Název:
 AED aneb Inženýři v galerii
 Kdy:  15. - 29. 9. 2010
 Setkání s novináři:  14. 9. 2010; 17:00
 Kde:  Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, 110 00 Praha 1
 Pořádá:  Galerie Jaroslava Fragnera
 Více informací:  www.gjf.cz

Akciová společnost AED project patří mezi nejvýznamnější projekční a inženýrské kanceláře v České republice. Za 17 let působení získala díky spolupráci s předními architektonickými ateliéry, developery a dodavatelskými společnostmi, jedinečné zkušenosti a reference.

Oba společníci AED project, a.s., ing. Zbyněk Ransdorf a ing. Aleš Marek, se potkali již v roce 1983 na Fakultě pozemních staveb ČVUT v Praze. Po ukončení studia se opět sešli v Pragoprojektu v ateliéru pozemních staveb vedeném prof. akad. arch. Petrem Keilem.

Po změně společenského systému začali spolu projektovat samostatně. Od roku 1991 jako sdružení, v roce 1994 založili společnost s ručením omezeným, kterou v roce 2002 transformovali na akciovou společnost. V současnosti jsou společníci ing. Ransdorf a ing. Marek jedinými majiteli AED project, a.s. Společnost dlouhodobě spolupracuje s předními českými i zahraničními architekty, mj. s Evou Jiřičnou, ateliéry A69 – architekti, DaM, ADR či Šafer – Hájek architekti.
 

Klíčová slova: