Architekt Manfred Wolff-Plottegg vystavuje v Rakouském kulturním fóru v Praze

Středa, 23. Září 2009 - 2:30
| Napsal:
Manfred Wolff-Plottegg (*1946) je univerzitním profesorem a vede Institut architektury a plánování na FA TU ve Vídni. Je autorem řady významných staveb, soutěžních projektů, výstav, teoretických publikací a přednášek. Výstava v Rakouském kulturním fóru v Praze je ukázkou jeho díla.

Výstava začala v úterý 22. září 2009 a potrvá do 30. listopadu 2009. Otevřena bude od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin.

Manfred Wolff-Plottegg důsledně směřuje k novému pojetí architektury, koriguje staré modely a vytváří místo nich nové systémy, které jsou hybridní, dynamické a adaptivní. Podstatou a tvůrčím konceptem je architektura založená na algoritmech. Architekt je podle Manfreda Wolff-Plottegga designérem algoritmů a interpretem kódů.

Informace o tvorbě rakouského architekta přinášejí internetové stránky http://plottegg.tuwien.ac.at/.

 

Rakouské kulturní fórum v Praze si jako součást Rakouského velvyslanectví v České republice klade za cíl přispět ke zprostředkování věrného a obsáhlého obrazu Rakouska na poli kultury. Vedle prezentace rakouského výtvarného umění, designu, architektury, hudby, literatury, divadla, filmu, nových médií, vědy, vzdělávání, publicistiky a dalších oborů vystupuje Rakouské kulturní fórum jako pojítko mezi rakouskou a českou kulturou, ale i kulturami dalších zemí.

 

 

Rakouské kulturní fórum v Praze Österreichisches Kulturforum Prag
Jungmannovo nám. 18, 110 00 Praha 1
www: www.aussenministerium.at/pragkf

Klíčová slova: