3+kk v negližé

Pondělí, 15. Srpen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Rekonstrukce bytu v rožnovském paneláku přinesla jak změnu dispozice, tak decentní odhalení konstrukcí i materiálů. Všechny kroky měly svůj zřejmý důvod, výsledkem tak je byt pro svobodného mládence, byt pro aktivního pilota, byt pro dva.

henkai architekti, Byt pro svobodného mládence – foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Daniel Baroš, Michal Nejezchleb
Ateliér henkai architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Rožnov pod Radhoštěm
Datum realizace 2014
Poznámka

Foto © BoysPlayNice

Bydlení se nachází v panelovém domě v sídlištní struktuře, kde probíhá postupná výměna generací obyvatel. Původní estetické a dispoziční řešení bytu v očích nových majitelů již morálně dosloužilo. Staré uspořádání navíc vytvářelo nevyužitelnou chodbu a smyčku v propojení kuchyně a obývacího prostoru.

Optimalizací dispozice se podařilo naplnit požadavky investora, byt prosvětlit, vytvořit jednotnější obytný prostor s kuchyní a obývacím pokojem. Metry bývalé vnitřní chodby se tak staly integrovanou součástí obytného prostoru.

Materiály a nové povrchové úpravy byly voleny ve své přirozené režné podobě. Cementová omítka, bílé cementové stěrky na stěnách a podlaze v kuchyni a koupelně, renovované dřevěné parketové podlahy. Březová překližka byla použita na nábytek. U některých nosných stěn je ponechán neomítaný surový betonový povrch. Nahá struktura mírně poodhaluje tělo domu.

Zvolené řešení jde ruku v ruce s nízkou cenou realizace.