Byt s barevnými akcenty

Úterý, 26. Červenec 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Nevyhovující dispozice může být dobrým důvodem pro radikální změnu, i když jde o novostavbu. Dobře to ukazuje tento žižkovský byt – sice odsud „zmizel“ jeden pokoj, co se označení týče, jenže jako celek získal novou, svěží podobu. V interiéru teď hrají prim klidné barvy, mezi nimiž vyniká jemný odstín modré.

DESIGNIST, Byt Žižkov – foto © Tomáš Dittrich
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivana Šustrová
Ateliér DESIGNIST, Hezkey s. r. o.
Subdodavatel
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 3 - Žižkov
Datum projektu 2015
Datum realizace 2015
Užitná plocha 83.00m2
Poznámka

Foto © Tomáš Dittrich

Bytová jednotka byla původně navržena jako 4+kk, tato dispozice však nebyla vyhovující, zejména kvůli malým pokojům. Vybouráním příčky mezi dvěma místnostmi se získal jednotný prostor pro ložnici s terasou a dostatečným úložným prostorem, včetně místa pro toaletní stolek.

Byt získal dispozici 3+kk s propojeným obývacím pokojem a kuchyní/ jídelnou s terasou, ložnicí, hostinským pokojem a zázemím.

Stavební úpravy zahrnuly výše zmíněné bourací práce, zazdění stavebních otvorů a doplněných dubových podlah. Dále byly přesunuty a doplněny elektroinstalace pro osvětlení a ovladače, které více vyhovovaly novému návrhu. Stejně tak byly upraveny rozvody pro kuchyňskou linku. Vzhledem k tomu, že se jednalo o novostavbu v developerském projektu, další zásahy nebyly potřeba.

Byt majitelka předala bez interiérového zařízení v základním standardu. Přála si praktickou a velkou kuchyňskou linku i dostatek úložných prostor v celém bytě. Důraz byl kladen na přírodní materiály – v tomto případě dub v provedení olej. Celkově měl byt působit lehkým a čistým designem. Barevné ladění interiéru je preferováno do klidných, čistých tónů s oblíbeným modrým odstínem.

Kuchyňská linka s ostrůvkem, knihovny, úložné prostory a zařízení ložnice bylo vytvořeno na míru v atypovém provedení. Opakovaně se používala kombinace dubu masiv a MDF bílé barvy v matném laku. Ostatní typové prvky byly záměrně vybrané od českých výrobců a návrhářů.

Klíčová slova: