Byt se třemi patry

Čtvrtek, 1. Září 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Triplex od pražského ateliéru B2 Architecture se nachází v bývalém karlínském industriálním komplexu, který v roce 2009 přestavěla rakouská kancelář Baumschlager Eberle Architekten (ve spolupráci s Pavlem Hniličkou) do podoby luxusního rezidenčního bydlení. V bývalé sýpce se teď bydlí hezky, ne?

B² Architecture, Cornloft Triplex Reconstuction N.1 – foto © Michal Šeba
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Barbara Bencová
Ateliér B2 Architecture
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 8 - Karlín
Ulice, číslo Šaldova 219/1
PSČ 186 00
Datum projektu 2012
Datum realizace 2013
Užitná plocha 230.00m2
Poznámka

Foto © Michal Šeba

Chladně strohé rekonstrukci třípodlažního loftu bylo třeba dodat inspirativní atmosféru, ta byla pro klienta/úspěšného hudebníka zásadním požadavkem pro jeho kreativní životní styl. Design interiéru se proto vyhýbá běžné podlahové typologii.

Dispozice bytu se rozvíjí od prvního vstupního patra se šatnou, hudebním studiem a pokoji pro hosty přes druhé společné podlaží s obývacím pokojem, otevřenou pracovnou a kuchyní až po nejvyšší patro s ložnicí a volným obytným prostorem. Ten je vizuálně spojen s nižším patrem prosklenou podlahou.

Ve velkorysém interiéru je spojen původní industriální vzhled stavby s ultramoderním designem. Stejnými pravidly se řídil i návrh atypického vnitřního vybavení, jako jsou vestavěné skříně či další prvky. Staré se tak nenápadně propojilo s novým a vytvořilo můstek ke zcela současným moderním interiérovým prvkům. Mezi ně patří především na míru navržená kuchyňská linka v podobě geometrického krystalického tvaru, kterou v jídelně doplňují bílé židle Chair One od Konstantina Grcice.