Do čekárny sejděte podél páteře

Středa, 24. Únor 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Nebojte se, po nikom se šlapat nebude. Ruku do ohně za to ale nedáme, tady jste totiž na fyzioterapii. Pokud vás však nějak trápí pohybové ústrojí a máte to blízko do Dejvic, zastavte se a nechte se unést běloskvoucím prostředím.

ov-a, Fyzioterapeutická klinika Hometherapy - foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jiří Opočenský, Štěpán Valouch, David Balajka, Jan Holub
Ateliér ov-a
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 6 - Bubeneč
Ulice, číslo U Zeměpisného ústavu 508/12
PSČ 160 00
Datum realizace 2013

Do stávajícího činžovního domu z 20. let minulého století byla vestavěna fyzioterapie Hometerapy. Sklep byl prohlouben o metr, nosné zdi domu podchyceny.

Pro pochroumaná těla a tedy fyzioterapii obecně je podstatné držení páteře, jejíž motiv je v logu firmy Hometherapy. Hledali jsme způsob, jak tento motiv využít v návrhu interiéru. Podél nových schodů do suterénu se vine stěna v barvě kosti, pomyslná páteř na kterou navazují všechny prostory. Zeď přechází z recepčního pultu v přízemí do sklepa, kde se zatočí v čekárně.

Na stěnu - páteř jsou navěšeny jednotlivé místnosti. Pohyb podél stěny kopíruje světelná linka. Ordinace drží motiv světelné linky, která zobrazuje kroužení kolem neuralgického bodu a také kroužení nad zdravotnickým lehátkem.

Přesná lokalizace bolesti vede k jejímu pojmenování a následnému odstranění dotekem, cvikem, chvatem. Zrcadla v místnosti napomáhají pochopení anatomie těla, případnému nesprávnému držení i možné nápravě.

Schodiště a podlahy jsou v chodbách z terazza, v ordinacích z marmolea. Okna do ulice se zvětšily, staly se výlohou. Prostor před domem jsme zbavili plůtku a dostal velkorysé nástupní schody, stal se poloveřejnou součástí ulice.