Dům Pro Markétku od Mjölk architekti

Pátek, 22. Leden 2016 - 9:11
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Dům pro Markétku zaujme na první pohled svou archetypální hmotou, uvnitř pak každého návštěvníka ohromí velkorysý prostor obývacího pokoje na celou výšku domu.

Mjölk architekti, Dům pro Markétku - foto © BoysPlayNice Photography & Concept
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Mjölk architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Březová u Žebráku
Datum realizace 2015
Užitná plocha 150.00m2
Zastavěná plocha 90.75m2
Materiál

Dům Pro Markétku je zasazen do svahu s výhledem na hrad Točník. Klientům jsme vymysleli prostorově velkorysý dům s převýšeným obytným prostorem, který v přízemí kopíruje terén pozemku. Do horních víceúrovňových ložnic se stoupá schodištěm, které celý prostor obepíná. Garáž pro auto a milovanou motorku je součástí hlavní hmoty domu. Dům nemá a nebude mít plot, aby mohly srnky chodit jíst čerstvou trávu na zahradu a dávat dobrou noc.

Tuto stavbu můžete vidět v rámci Salonu dřevostaveb 2016, který se premiérově představí ve dnech 4.2.-7.2.2016.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie. Záštitu nad touto přehlídkou udělila Česká komora architektů.

Více informací naleznete na www.salondrevostaveb.cz.

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.