Dům s břidlicovým šatem

Pátek, 23. Září 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Jednoduchý objekt je pro manželský pár a stojí v zahradě stávajícího rodinného domu. Stává se tak novodobým „výměnkem“, navrženým pro současné potřeby. Hlavní obytný prostor domu má optickou vazbu na stávající rodinný dům – vazba rodinná, na kostel – identita k místu a na krajinu – nekonečnost a nespoutanost.

Atelier 38, Rodinný dům na Opavsku – foto © Roman Polášek
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Tomáš Bindr, Lucie Mohylová
Ateliér Atelier 38
Zodpovědný projektant
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Datum projektu 2011
Datum realizace 2014
Užitná plocha 144.00m2
Zastavěná plocha 173.00m2
Poznámka

Foto © Roman Polášek

Mírně svažitý pozemek se nachází v západní části obce, na hranici zastavěného území, bez jednotného charakteru stávající zástavby.

Kompaktní břidlicový hranol je prolamovaný dřevem obloženými nikami, které je možno uzavřít skládacími stěnami. Kontrastní k antracitovému exteriéru je bílý interiér. Pojítkem interiéru a exteriéru je dřevo. Prostřídání bílé a černé pokračuje v zahradě výsadbou trojice skupin bříz.

Dům je vyzděný z cihelných tvarovek v kombinaci s ocelovými sloupy. Konstrukce střechy je provedena z lepených dřevěných vazníků. Střešní krytina a obklad stěn jsou břidlicové. Terasy a obklady nik jsou dubové. Topení je teplovodní podlahové, zdrojem je kondenzační plynový kotel.

 

Projekt vznikl s využitím ARCHICADu.