Měď v architektuře: Radnice Sint-Michielsgestel

Čtvrtek, 21. Červen 2012 - 2:00
| Napsal:

Architekti Alberts & Van Huut navrhují budovy pomocí zásad organické výstavby, které se u široké veřejnosti staly velmi oblíbené.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Alberts, van Huut & Partners
Světadíl Evropa
Země Nizozemí
Město Sint-Michielsgestel
Ulice, číslo Meanderplein 1
Datum realizace 2007

Zvlášť dobře jsou známé z jejich projektů pro banku NMB na jihovýchodě Amsterdamu a kanceláří Gas Union v Groningue. Navrhli také řadu kancelářských budov pro dálniční hotely, které se s výjimkou průčelí jen málo liší od jiných kanceláří v této oblasti.

Kromě kancelářských budov projektovali Alberts & Van Huut pro zdravotnictví, bytovou výstavbu, bankovní průmysl a školství. Jako materiály používají Alberts & Van Huut cihly, dřevo a dlaždice. Pro interiéry vždy chtějí využít všechny barvy duhy.

Klienti po svých architektech vyžadují návrhy promyšlených a vizuálně zajímavých budov. Měď je materiál, který v kombinaci s cihlami dokáže vytvořit vizuálně zajímavou budovu. Měď je obzvláště krásný materiál, ve stavebnictví používaný po staletí, jak pro opláštění a fasády, tak i pro střechy. Je to trvanlivý a bezúdržbový materiál.

Měd je spolehlivý materiál s vynikající dlouhověkostí. Lze ji recyklovat bez ztráty vlastností a kvalit. Měď prokázala svou trvanlivost a krásu, trvající po staletí...

Další příklady použití mědi najdete na adrese www.copperconcept.org

Klíčová slova: