Není bistro jako Nejen bistro

Úterý, 6. Říjen 2015 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Karlínští už vědí, o čem je řeč. Do jejich čtvrti totiž nedávno přibyl nový podnik s názvem Nejen bistro. Myslíme, že to mluví samo za sebe, a pokud chcete vědět a vidět víc, tak se neváhejte zastavit.

mar.s architects, Nejen bistro - foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Martin Šenberger, Marek Tůma, Daniel Mudra
Ateliér mar.s architects
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 8 - Karlín
Ulice, číslo Křižíkova 263/24
PSČ 186 00
Datum realizace 2015
Užitná plocha 155.00m2

O bistru očima investora:

Nejen bistro je místem pro kteroukoli hodinu. Nabízí domácí jídla z čerstvých sezónních surovin, řemeslná vína i piva a navíc speciality připravované v unikátním Josper grillu, který je srdcem podniku.

O bistru očima architekta:

Nejen bistro se nachází v rozvíjející se pražské čtvrti Karlín, která byla v roce 2002 zasažena stoletou povodní. Tato událost se odráží v interiéru bistra, kde stěny zasažené vodou zůstaly očištěny na cihelnou konstrukci, zbývající části jsou omítané. Hlavním motivem bistra je ale propojení restaurace s kuchyní, vše tvoří jeden prostor, kde všichni vidí vše, nic není utajeno. Stejně jako jídla je i interiér čistý bez zbytečných přísad, nic neschovává, snad jen průchod knihovnou. Během dne prosvětlené bistro se s příchodem noci mění díky trsům lehce žhnoucích „edisonek“ na intimní prostor stvořený k degustaci skvělých vín.

Klíčová slova: