Nová kavárna v secesním domě na Letné láká neony a klubovým charakterem

Pátek, 9. Únor 2018 - 0:13
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Architekti DDAANN vdechli secesnímu domu na pražské Letné nový, čerstvě praženou kávou vonící, život. Kafe Francin – bistro, kavárna a pražírna v jednom – se vyznačuje velkoformátovými okny a důkladně promyšlenými doplňky od kávovaru po plechové lampičky na stěnách. Útulnou atmosféru navozuje hlazená štuková omítka, masivní dubová podlaha a intimní osvětlení.

Kafe Francin, DDAANN © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Daniel Baudis, Daniel Rohan
Ateliér DDAANN
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 7
Ulice, číslo Letohradská 5
PSČ 170 00
Datum realizace 2015
Užitná plocha 113.00m2
Poznámka

Foto © Jakub Skokan, Martin Tůma/BoysPlayNice

Díky Kafe Francin, kavárně sídlící přímo naproti zastávce, mají lidé čekající na tramvaj č. 17 na Strossmayerově náměstí důvod svůj odjezd trochu odložit. Dva neonové nápisy na každém z velkorysých oken nikoho nenechají na pochybách, co se uvnitř děje. Pečeme a pražíme, svítí do daleka ve dne v noci. Právě spojení těchto dvou činností je stěžejní charakteristikou neobvyklého podniku.

Francin

A tak ten, koho nalákají dovnitř, vstoupí do hlavního prostoru kavárny s bílým kovovým barem, dlouhou, měkce polstrovanou lavicí a policemi plnými kávy a ještě teplých bochníků chleba. Na něj volně navazují dvě menší místnosti. V první se pod klenutým stropem kromě dalších stolků a schodiště do zázemí nachází průhled do pražírny, oddělené skleněnou stěnou s kovovou konstrukcí. Kdo má štěstí, může přímo pod rukama majitele sledovat přeměnu zelených kávových zrnek na hotovou kávu. Poslední místnost má klubový charakter – křesla s pohovkou přímo vybízí k tomu strávit v nich odpoledne a nevěnovat příliš pozornosti ubíhajícímu času a ujíždějícím tramvajím.

Francin

Všechny tři prostory spojuje dubová podlaha a obložení z černě mořené překližky. Ze stejného materiálu je vyroben i nábytek doplněný barevnými akcenty rozličných kávových přístrojů, knih a dlouhohrajících gramofonových desek. Černá závěsná svítidla se skleněným širmem definují umístění stolků v přední části, zatímco vzadu jsou pro intimnější charakter na stěnách volně roztroušené plechové lampičky. Hřejivou atmosféru dodává celému místu hlazená štuková omítka, do které je u vstupu otisknuté kruhové logo kavárny.

Kafe Francin je místo, kde si můžete dát flatwhite a svojí tetičce objednat vídeňskou kávu.

Francin

Klíčová slova: