Nové patro pro nový život přístavby

Úterý, 23. Únor 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Když ve Svobodě nad Úpou potřebovali přistavět část domu, svěřili to do rukou architekta Michala Rosy. Ten nejenže navrhl novou nástavbu, ale obě patra také sjednotil bílou fasádou, což se vhodně doplňuje s šedou tváří původního objektu ze 30. let.

Michal Rosa, Nástavba RD Horská - foto © Petr Košťál
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Michal Rosa
Ateliér ROSA - ARCHITEKT
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Svoboda nad Úpou
Ulice, číslo Horská
PSČ 542 24
Datum projektu 2014
Datum realizace 2014

Původní rodinný dům byl postaven ve třicátých letech minulého století. K domu byla v pozdější době přidána přízemní přístavba, která přiléhá k domu ze severní strany. Navržená nástavba navyšuje tuto přístavbu o jedno nadzemní podlaží. Přístavba má sedlovou střechu se dvojicí mohutných vikýřů. Součástí architektonického řešení je i sjednocení přístavby a nové nástavby do jednoho celku, tak aby výsledná hmota domu byla tvořena dvojicí jasně definovaných objemů s odlišným designem. Nástavbě dominují dvě velká rohová okna, která kontrastují s malými otvory původního domu.

Fasády původního domu jsou beze zbytku zachovány ve stávajícím šedo – bílém provedení. Fasáda přístavby a nástavby je navržena v bílé barvě. Střešní krytina obou částí je pak sjednocena krytinou z šedého hliníkového falcovaného plechu.

Klíčová slova: