FOR SALE: Dům jako socha splývající s přírodou

Čtvrtek, 16. Říjen 2014 - 0:00
| Napsal:

V prvním díle seriálu o slavných domech na prodej přinášíme originální realizaci ateliéru Aulík Fišer architekti. Tento rodinný dům v Myšlíně je sice poměrně velký, ale díky svému chytrému zakomponování do terénu je zároveň i nenápadný.

Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Fotoalbum: 
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, interiér RD Myšlín - foto  © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - koupelna - foto © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - atrium - foto © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - půdorys 1.np - foto © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - půdorys 2.np - foto © ArchiMarket
Aulík Fišer architekti, RD Myšlín - řez - foto © ArchiMarket
Katalogový list: 
Autor Jakub Fišer
Ateliér Aulík Fišer architekti
Spolupracovníci Luboš Krnáč
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Myšlín
Datum projektu 2005
Datum realizace 2009
Užitná plocha 205.00m2
Zastavěná plocha 235.00m2
Plocha pozemku 998.00m2

První pohled - dojmy

Přijíždíme na návštěvu do přírody, do domu který ji nenarušuje, ale dotváří. Pro pochybovače to potvrdí ovce, které nás hlasitě přivítají. Jsme na štěrkové cestě, vlevo les, vpravo les a nízká stavba obložená dřevem.

Pokud jste zažili návštěvu domu, který je větší než jste čekali, víte jaký očekávat první dojem při pohledu na terasu a dům z jihu. Nenápadnost při pohledu z ulice je až neuvěřitelná v porovnání s prostorem hlavního obytného patra a terasou.

Vnitřní uspořádání

Horní polovinu domu tvoří vstupní prostory s pokojem pro hosty, pobytovou terasou a schodiště, po kterém sestupujeme do hlavní obytné zóny, kde se před Vámi otevře promyšlený interiér. Obytné patro má maximálně prosklenou jižní stěnu směrem do lesa, aby v pokojích s francouzskými okny a na terase vládl pocit, že opravdu bydlíte v přírodě.

Pravá část domu je určena pro prarodiče, prostřední pro rodiče a levá s dvěma dětskými pokoji je rájem pro nejmenší. Malé atrium přivádí z terasy světlo, vzduch a harmonii do hlavní ložnice, koupelny a dětského pokoje.

Život v domě

Malí obyvatelé domu pořádají závody v běhu po celé délce terasy, občas skočí do bazénu, občas se sklouznou na skluzavce, zablbnou na prolézačce, otrhají rybíz – umíte si představit lepší dětství než v takovém království přímo u lesa? Nad vším kromě rodičů bdí čtyřnohý hlídač domu, který je nad věcí a jen zpovzdálí pozoruje dění na svém teritoriu. Rozrůstání rodiny nutí majitele ke změně životního stylu, a proto jsou po úspěšné spolupráci s architekty již rozhodnuti k přestěhování do většího domu.

Dům doplňuje sada praktických technologií, které automaticky slouží jeho obyvatelům i přírodě – rekuperace, sluneční kolektory, sauna a bazén (který lze uzavřít, aby se zvětšila plocha terasy). Dům je zděný s dřevěnými vodorovnými konstrukcemi, modřínovým obložením a některými netradičními prvky typu biodesky z lisovaných smrkových prken použité na podlaze nebo konopná izolace.

Bonus pro návštěvy

A protože je zde pokoj pro hosty, velká terasa a dostatek parkovacích stání, můžete pozvat spoustu přátel. Ti, kteří znají kouzlo tohoto místa, se rádi zastaví už v pátek a na konci víkendu hledají možnosti jak pobyt prodloužit, protože přírodní lázně u lesa má doma opravdu málokdo. Když si chtějí vypít skleničku a neřídit, najdou zastávku autobusu 600m odsud a za 50 minut jsou v centru Prahy.

Kolik takto originálních domů slouží úspěšně tolika rozmanitým potřebám?

Další informace o této stavbě najdete na stránkách EARCHu.

Dům lze koupit prostřednictvím www.archimarket.cz.

Rádi pro Vás vyhledáváme architekturu a nemovitosti