V žáru barbecue

Pondělí, 9. Leden 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Na území pražských Vinohrad nedávno otevřela nová restaurace YUNIKU, které se zaměřuje na korejské barbecue. Příprava tohoto jídla byla také celkovou inspirací pro interiér, pod jehož návrhem lze najít podpis studia DESIGNIST. Dohromady padesát dva míst pak zajišťuje dostatečnou kapacitu tohoto netypického podniku.

DESIGNIST, YUNIKU Charcoal BBQ – foto © Tomáš Dittrich
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivana Šustrová
Ateliér DESIGNIST
Subdodavatel
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 2 - Vinohrady
Ulice, číslo Slezská 1297/3
PSČ 120 00
Datum realizace 2016
Poznámka

Foto © Tomáš Dittrich

Materiály v restauraci mají vyjadřovat zaměření na podávaná jídla, které se připravují na rozžhaveném uhlí, servíruje se syrové maso s přílohou. Na základě těchto indicií byly zvoleny následující materiály – obklady na stěnách jsou z pálených smrkových prken, podlaha je v imitaci tmavého dubového dřeva, dekorační prvky na obkladech stěn, baru, krytu topení a zábradlí jsou z měděných profilů.

Jako barevný akcent byl použitý morušový papír, který vyplňuje niky na stěnách. Jeho prosvícením vznikl efekt, který má připomínat barevnost syrového masa. Výdajový pult doplňuje masivní kamenná deska. Ruční výmalba v odstínu antracit sjednocuje celý prostor. Dekorace jsou řešené prosvíceným uhlím na výdajovém baru.

Osvětlení je doplněné měděnými prvky a starou patinou.

Každý jídelní stůl má v sobě zabudovanou nádobu na žhavé uhlí, na kterém se BBQ připravuje. Nad ním je vyvedený odtah s osvětlením. Tento odtah se speciálně používá na korejské BBQ.

Dispoziční změny byly menšího rozsahu a to přesunutí baru do přední části restaurace a zvýšení počtu míst v restauraci.