Z bývalého objektu garáží v Trojanovicích vznikly nové komerční prostory podle návrhu studia Kamil Mrva Architects

Pátek, 27. Prosinec 2019 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Studio Kamil Mrva Architects již několik let úzce spolupracuje s moravskoslezskými Trojanovicemi na pozici architekta obce. Díky této spolupráci se v obci a jejím okolí podařilo zrealizovat mnoho projektů od známé zvoničky na Horečkách po nedávno dokončený polyfunkční dům Hruška, ke kterému vznikl také krátký dokument z produkce EARCH.TV. Kamil Mrva se svým týmem v současnosti připravuje rozsáhlý projekt nového centra Trojanovic, jehož součástí jsou kromě Hrušky také nové komerční prostory vzniklé přestavbou starých garáží.

Přestavba garáží v Trojanovicích pro komerční účely, Kamil Mrva Architects © Libor Stavjaník / Studio Toast
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Kamil Mrva
Ateliér Kamil Mrva Architects
Spolupracovníci Monika Drholecká, Jaroslav Holub
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Trojanovice
Ulice, číslo Trojanovice 926
Datum projektu 2016
Datum realizace 2018

Obecní garáže v centru Trojanovic byly zastupiteli odsouhlaseny k přestavbě pro komerční účely. A to byla opět výzva pro nás. Navrhli jsme zachovat hmotu s velkými otvory a vyměnit vrata za prosklení. Velkoformátové zasklení umožňuje kontakt provozoven s okolím centrální části obce. Při rekonstrukci bylo nutné demontovat původní strop, včetně zastřešení a realizovat novou betonovou stropní konstrukci. Dřevěná terasa rozšiřuje obchodní a veřejný prostor pro návštěvníky.

V rámci tohoto projektu pro obec Trojanovice jsme také pomohli navrhnout interiér Kavárny Trojkafe. Jsme rádi, že si lokalita našla své klienty a pomáhá tak utvářet život v obci.

Přestavba garáží v Trojanovicích pro komerční účely, Kamil Mrva Architects © Libor Stavjaník / Studio Toast
 
Projekt vznikl s využitím ARCHICADu.