Bokovky | 30.4. – 29.5. 2005

Čtvrtek, 12. Květen 2005 - 0:01
| Napsal:
Výstava Bokovky prezentuje návrhy mladých architektů, kteří po ukončení školy nastoupili do renomovaných architektonických studií, ale zároveň se i nadále věnují vlastní tvorbě.
Místo a čas konání:st – ne 14 00 – 19 00 hod./po dohodě kdykoliv vstupné 20/30 Kč
Centre for Central European Architecture, U Půjčovny 4, Praha 1
www.ccea-info.org

Výstava sleduje, jak se vyvíjí osobní architektonický názor mladých zaměstnaných autorů: nechávají se ve své vlastní práci ovlivnit „mateřským“ ateliérem, nebo se v ní naopak více uvolňují?

Mladým architektům umožňuje představit vlastní projekty, vytvořené „bokem“, široké veřejnosti.

Projekt Bokovky byl veřejnosti poprvé představen v únoru 2004 v Brně z iniciativy místního sdružení architektů BokA jako prezentace prací jedné generace absolventů brněnské fakulty architektury.

Výstava v pražském Centru pro středoevropskou architekturu přináší rozšířenou verzi tohoto projektu. Prostřednictvím výzvy publikované v odborných médiích oslovilo CCEA všechny architekty, kteří splňovali podmínky maximálně osmiletého odstupu od absolvování školy, aby se na projektu podíleli.

Výběr projektů–„bokovek“ tak představuje vlastní tvorbu generačně širšího spektra architektů působících v Praze, Brně, Liberci a Českých Budějovicích.

Na 28 panelech budou prezentovány projekty níže uvedených autorů, samotná netradiční instalace bude doplněna prostorovou digitální projekcí brněnského grafického studia Cabinet /www.studiocabinet.com
Koncepce a realizace: CCEA a BokA
Grafický design: studio Cabinet
Výstavu podpořily spol.: Arch, Areall, AV MEDIA, HSW Signall, Legia, Šimbera
Mediální podpora: Architekt, Era 21, Fórum architektury a stavitelství, www.archiweb.cz, www.e-architekt.cz, Radio 1, Respekt, Revue Labyrint, Kino Aero
Partneři CCEA: City Self-Storage, WineShop Havelská 27
Klíčová slova: