Bydlení v korunách stromů

Pátek, 20. Březen 2009 - 6:14
| Napsal:
Projekt nabízí alternativu k běžným zastavovacím plánům, které ve většině případů pozemek rozparcelují, oplotí, zasíťují a “obohatí” o komunikace nutné pro automobily.

 

Náš koncept zachovává volný parter - přístupný pro všechny a umožňující pohyb zvířat i růst vegetace. Soukromý prostor se nachází v úrovni druhého nadzemního podlaží a je tedy vizuálně i fyzicky oddělen od parteru.
 
Automobily jsou zanechány na okraji pozemku v krytých garážích, kde se nachází také nástupní stanice lanovky. Lanovka se pohybuje ve výšce 4–5 metrů nad zemí na visuté dráze, která zároveň slouží jako kolektor pro vedení inženýrských sítí. Podél visuté dráhy se táhne cesta pro pěší, dimenzovaná pro průjezd hasičského vozidla či sanitky.
 
Velkorysé prosklení jihozápadních fasád umožňuje obyvatelům vychutnávat jedinečný výhled do přírody a propojuje interiér s exteriérem. Zvenku pak objekty částečně splývají s prostředím které se odráží ve velkých skleněných plochách. Architektura se tak stává zrcadlem nálad a barev přírody v různých ročních obdobích.
 

 

 

 

Martin Chlanda, Vojtěch Sigmund

Bydlení v korunách stromů
 

Ateliér: Petr Suske, Marek Tichý
Semestr: zima 2008

Olověný Dušan 2009

 

 

Klíčová slova: