Černý a bílý interiér

Úterý, 24. Srpen 2010 - 2:10
| Napsal:
Říká se, že život není jen černý nebo bílý. Ale v případě bytu v Santa Fe od Kababie Arquitectos to neplatí. A funguje to! Tohle je prostě Mexická vlna!

Kababie Architekti

Udržitelné projekty činí v každém aspektu pro Kababie Architekty, architektonické studium v Mexico City, podobu vlastní obchodní značky. Firemní esence je založená na třech pilířích: jednoduchost, poctivost a nade všechno univerzálnost. Všechny firemní projekty se vyznačují jednoduchými liniemi, které jsou výsledkem poctivých materiálů a prostorů, které podle potřeb svých klientů vytváří univerzální styl s jedinečným charaktarem.

Předmětem je dosáhnout perfektního souladu mezi architektonickým a interiérovým prostorem za účelem předat životní styl klienta. Podle motta “zpátky k základům”, projekty vytvořené Kababie Architekty navrhují, bez nějakých kreativních omezení, unikátní koncept beroucí v potaz technologie, nynější trendy a globální vyjádření.

Ateliér vede mladý mexický architekt Elias Kababie s vlastní světovou vizí. Jeho projekty byly publikovány ve významných časopisech a novinách. Letos v květnu mu byla udělena cena AMDI Interior Design National Prize v kategorii interiérového komerčního designu.

Apartmán Černý a Bílý

Interiérový design tohoto apartmánu situovaného v Santa Fe v Mexico City ukazuje zvláštní a odvážnou kompozici, která reflektuje životní styl klienta. Koncept je založený na černé a bílé paletě barev.

Hlavním cílem bylo navrhnout prostor, který by reflektoval životní styl klienta. Přírodní povaha z výsledku vyčnívá díky použití obnaženého cihlového zdiva s koženými vložkami na zdech a leštěným betonem na podlaze.

Neustálá komunikace s klientem umožnila Eliasovi Kababiemu navrhnout opravdu personalizovaný prostor, který obsahuje i nábytek vyrobený na míru. Některé předměty a nábytek byly obnoveny, protože si je chtěl klient ponechat, ale s novým image.
Provoz prostoru vytváří celou atmosféru, která je monochromatická, poctivá a univerzální, inspirovaná uměním a emocemi konkrétní životní cesty.

Přeložil Michal Čermák

Klíčová slova: