designSUPERMARKET | prodejní festival současného designu

Čtvrtek, 3. Prosinec 2009 - 1:00
| Napsal:
Prodejní festival současného designu designSUPERMARKET se již potřetí uskuteční 10. – 13. prosince a představí přes 40 progresivních módních značek a designových studií v atraktivním prostředí funkcionalistického paláce bývalého obchodního domu Perla (dnes kancelářská budova) v Perlově ulici na Praze 1.
 Název:
 designSUPERMARKET
 Kdy:
 10. - 13. 12. 2009
 Otevírací doba:
 10. - 12. 12. 2009: 12:00 - 21:00
 13. 12. 2009: 12:00 - 19:00
 Kde:  bývalý obchodní dům Perla, Perlová 5, Praha 1
 Pořádá:  designSUPERMARKET
 Více informací:  www.designsupermarket.cz

Další ročník předvánoční designové přehlídky, jež v minulém roce navštívilo přes 3 000 lidí, nabídne návštěvníkům kromě prodejní výstavy také kreativní módní workshopy, knihkupectví, kavárnu nebo noční hudební klub BU2R.

„designSUPERMARKET, který představuje nezávislou platformu pro designéry a tvůrce, se letos opět dočkal důstojného zázemí. Minulý rok se přehlídka uskutečnila v intimních prostorách starého renesančního domu na Starém městě v Praze, letos se přestěhovala do unikátní budovy bývalého obchodního domu Perla ,“ uvedl za organizátory Daniel Pošta. Funkcionalistický palác postavený v roce 1932 podle návrhu architektů Milana Babušky a Františka Řeháka, jenž patří mezi nejzajímavější pražské stavby moderní architektury, tak poskytne prostor o velikosti 1500 m2 pro několik desítek vystavovatelů, kteří se dlouhodobě zabývají produktovým designem, tvorbou skla, porcelánu, šperků či originální módy.
„Společnost Lordship si velice váží vlastnictví všech historicky i architektonicky zajímavých objektů. Naším cílem je přivést tyto atraktivní stavby opět k životu. Vzhledem k tomu, že část funkcionalistické budovy bývalého OD Perla momentálně čeká na své nové nájemce, rozhodli jsme se využít této ojedinělé příležitosti a podpořit kvalitní český design tím, že mu propůjčíme k prezentaci architektonicky unikátní prostory v centru Prahy. Spolupráce s organizátory festivalu Design SUPERMARKET 09 se stala i pro nás dobrou zkušeností,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Lordship a.s. ing. Martin Pilka.

Návštěvníci mají jedinečnou příležitost se před Vánocemi seznámit s tím nejzajímavějším, co v oblasti mladého progresivního designu v České republice vzniká a především si všechny vystavené produkty odnést přímo domů jako skvělé a originální vánoční dárky. Potěšit své blízké mohou mimo jiné výtvory od vynikajících šperkařů Markéty Richterové, Zdeňka Vacka, Kláry Šípkové, Věry Novákové či designérů ze studií Whitefruits, Supro, Kotec a mnohých dalších. Módní návrháři, mezi kterými nebudou chybět Sistersconspiracy, Leeda, NO. nebo Chatty, vám zase nabídnou svou módní autorskou tvorbu. „Jsme potěšeni, že patrony letošního ročníku se stali významní profesoři VŠUP: architekt a designér Jiří Pelcl, módní návrhářka Liběna Rochová a umělecká šperkařka Eva Eisler,“ dodává Pošta.

Součástí festivalu designSUPERMARKET bude i tradiční Market Líba, ve kterém návštěvníci naleznou mnoho dalších tipů na skvělé dárky od designérů, kteří letos nemají v hlavní sekci svou vlastní prezentaci, ale jejichž jednotlivé produkty zapadají do svěží koncepce festivalu.

Novinkou letošního designSUPERMARKET bude knihkupectví, ve kterém se objeví tituly od nakladatelství KoprBooks, Baobab, Zlatý řez, Tichý syndikát, Prostor, Voleman, nakladatelství VŠUP, Meandr, Taschen, Vice a dalších. Připravená bude i výstava, která představí současný český design v novém kontextu. designSUPERMARKET ji pořádá ve spolupráci s kreativní skupinou OKOLO. Každý den budou součástí festivalu speciální workshopy pro veřejnost a v neposlední řadě kavárna, která nabídne příjemnou vánoční atmosféru s vůní zázvoru, svařeného vína a domácích delikates vytvořených přímo designéry speciálně pro tuto příležitost. Každý večer se též uskuteční doprovodný hudební program.

Akreditace na všechny čtyři dny bude stát 60 korun. Držitelé akreditace mají 30% slevu na vstup do hudebního klubu BU2R.

Vystavující:

Šperky: Markéta Richterová, Zdeněk Vacek, Věra Nováková, Markéta Lysá, Marie Silondi, Klára Šípková, K.O.V. z VŠUP, Jara design.

Móda: NO, Chatty, E:be, Lucie Mareš, Sistersconspiracy, Zdeňka Imreczeová, Zuzka Sedmidubská, Fashion Lab, Katarze, Olo Dressing, Zuzana Serbaková, Dark.a.Yes, Leeda, Leona Škanderová, Chi-chi.

Produktový design: Whitefruits+Maestrokatastrof, Miloš Němec, Eva Pančochová, Eva Pelechová, Supermarket wc, Rozbíjím se, OKOLO, AAKK forever, Kotec, Popular, DRAWetc., 2GD studio, Papelote, Helena Heinz, I have a dream, VOHOZ, Supro design, Tomáš Hovorka.
 

Klíčová slova: