Dokument Urbanized bude inspirovat Prahu již tento víkend

Pondělí, 21. Květen 2012 - 10:34
| Napsal:
V sobotu 26. května vstoupí na plátna kin a také do distribuce prostřednictvím zbrusu nové VoD platformy www.aerovod.cz dokument o vlivu městského designu na život člověka Urbanized Garyho Hustwita.

Premiéra v kině Světozor bude spojená se špičkově obsazenou debatou, jež bude součástí festivalu reSITE. Z New Yorku přijede hlavní městský designér Odboru územního plánování Alexandros E. Washburn. Revitalizace newyorské nadzemní dráhy je ve filmu jedním ze stěžejních příkladů zdařilého zásahu do městské architektury.

Partnery do diskuse mu budou architekt Craig Dykers, působící ve významném architektonickém ateliéru Snøhetta v Oslu a v New Yorku, zakladatel projektu městské zásahy a člen architektonického studia Vallo Sadovský Architects Matúš Vallo z Bratislavy. Hlavní město Praha bude v debatě reprezentovat náměstek primátora a radní za TOP 09 Tomáš Hudeček.

Debatu, která bude tlumočena do češtiny a angličtiny, bude moderovat Adam Gebrian, architekt, teoretik a popularizátor architektury.

Vstupenky na www.kinosvetozor.cz.

Nejen odborníci mají možnost vyjádřit se k podobě městského prostoru ve fotosoutěži s filmem Urbanized, kterou pořádají Lidovky.cz. Nejpodnětnější příspěvky na téma, jak změnit město k obrazu svému, získají zajímavé ceny. Fotografie je možné zasílat na adresu soutez [at] lidovky.cz do 24. května. Více o soutěži zde.

Další informace o filmu najdete zde.

Klíčová slova: