Mexický hotel Cacao

Úterý, 21. Září 2010 - 2:10
| Napsal:
Skupina developerů požadovala návrh projektu, který by reflektoval mexickou kulturu v dnešním a čerstvém hábitu, ale s vřelou atmosférou, aby se v něm host cítil dobře. Povedlo se to architektonickému týmu RDLP? Posuďte sami, alespoň prostřednictvím magazínu EARCH.CZ.

Umístěn na Playa del Carmen, Quintana Roo, Mexico, bude hotel ležet na velmi turistické třídě jak z národního, tak mezinárodního pohledu.

Hotel byl koncipován podle estetických hodnot mexické kultury, která byla přeložena do avantgardního konceptu podle použití centrálního patia jako počátečního místa a opatrného využití materiálů.

Následně jsme navrhli umístit čtvercové moduly 10 x 10 m, které by tvořily hotelové pokoje oddělené 1,5 m velkými mezerami, aby mezi nimi mohl proudit vzduch přírodní cestou.

Hotel má ve spodním patře pár maloobchodních ploch, které jsou přístupné pouze z ulice, aby bylo zajištěno soukromí hotelových hostů.

Vchody do hotelu jsou umístěny na obou stranách. Na severovýchodě je hlavní vstup, na jihovýchodě jsme umístili druhý vstup pouze pro chodce, který každého přivítá na nádvoří, srdce komplexu.

Pokoje jsou k dispozici mezi druhým a čtvrtým patrem, aby ponechali střechu pro veřejná zařízení jako bazén, tělocvičnu, business centrum a lehátka na opalování. 

         

 Mexická vlna 2010

 Název:
 Hotel Cacao
 Adresa:  Playa del Carmen, Q. Roo
 Autoři:  RDLP Arquitectos (Rodrigo de la Peña L. | Arq. Rodrigo De la Peña, Arq. Miguel Ángel Galván, Arq. Bernardo Pozas, Arq. José Juan Garza, Arq. Samantha Calzada. 3d. Arkimedia)
 Plocha:  3200 m2
 Realizace:  2008

 

Klíčová slova: