Přestavba portugalské rodinné farmy na butik hotel

Středa, 31. Leden 2018 - 19:17
| Napsal:

Hodinu cesty na jih od Lisabonu se nachází objekt sloužící zážitkovému ubytování Casa no Tempo. Budova znikla rekonstrukcí původní rodinné farmy a stále si udržuje mimořádný půvab regionální lidové architektury. Kancelář Manuel Aires Mateus ve spolupráci s architekty João and Andreia Rodrigues postupovali s respektem ke kulturnímu bohatství a rodinné tradici.

House in time, Manuel e Francisco Aires Mateus © Nelson Garrido
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Manuel e Francisco Aires Mateus
Světadíl Evropa
Země Portugalsko
Město Alentejo
Datum projektu 2010
Datum realizace 2014
Zastavěná plocha 335.00m2
Plocha pozemku 3 602 750.00m2

Zdůrazněním původních historických prvků v kombinaci s transformací směrem do současnosti se podařilo dosáhnout nadčasového vzhledu a zachovat tak místo pro další generace. V překladu „Casa no Tempo“ dokonce přímo znamená „nadčasový dům“.

Casa no Tempo

Nyní Casa no Tempo slouží jako butikový hotel s omezenou kapacitou osmi osob. Majitelé chtěli, aby objekt zůstal co nejvíce otevřený okolní přírodě. Na tento požadavek architekti reagovali velkými otevřenými okny a průhledy. Všechna patra jsou obložena cihlami lokální výroby, což přidává vnitřním prostorám na útulnosti.

Casa no Tempo

Vzdušný interiér prázdninového domu tvoří čtyři ložnice sloužící jako jednotlivé apartmány a mramorová kuchyň. V pokojích je umístěno jen pár základních kusů pečlivě vybraného nábytku a bytových doplňků. O to lépe designové předměty vyniknou na pozadí čistě bílých stěn.

Casa no Tempo

Nejvíc se toho ale odehrává venku. Kam jen dohlédnete, neuvidíte nic než panenskou přírodu. Můžete se tu vykoupat v bazénu, projet se na koni, pozorovat hvězdy na nejjasnější části oblohy v Evropě nebo navštívit blízké město Évora zapsané na seznamu UNESCO. V procesu je navíc výstavba hektarové zahrady přímo u domu, kde majitelé plánují pěstovat květiny a zeleninu. 

Casa no Tempo