Dostupnost bydlení ve městech a kvalita života. Témata pro reSITE 2018

Úterý, 6. Únor 2018 - 10:47
| Napsal:

V polovině června se v pražském Foru Karlín uskuteční další ročník největší architektonické a urbanistické konference u nás. Program ve spolupráci s organizátory sestaví hostující kurátor Greg Lindsay z Ameriky. Mezi hlavními speakry reSITE 2018, který se letos zaměří na dostupnost bydlení ve městech, se objeví slavný mexický architekt Michel Rojkind nebo profesor London School of Economics Richard Burdett.

reSITE 2018 © reSITE
Fotoalbum: 

reSITE se pravidelně věnuje aktuálním tématům týkajících se architektury a současných měst. V minulosti proto konference řešila témata migrace nebo infrastruktury měst. Jako hlavní přednášející minulý rok vystoupila nejslavnější architekta dneška Kazuyo Sejima z japonské kanceláře SANAA. Letos jím bude oceňovaný architekt z Mexika Michel Rojkind, kterého časopis Wallpaper označil za jednoho ze „150 hybatelů, narušitelů a tvůrců, kteří přetvořili svět v posledních 15 letech.“

„Letos se reSITE zaměří na spojitosti bydlení a kvality života a úplně nové způsoby soužití ve městech. Budeme se zabývat dostupností bydlení a hledat příklady kulturních a architektonických projektů, jež pozvedávají náš životní styl,“ představuje témata konference předseda reSITE Martin Barry.

Na programu se bude podílet hostující kurátor Greg Lindsay, který na reSITE přednášel už v roce 2013. Americký urbanista a novinář je spoluautorem knihy o bydlení v brzké budoucnosti nazvané Aerotropolis: The Way We'll Live Next, jeho texty otiskly významné noviny jako The New York Times, The Wall Street Journal nebo Wired. O globalizaci, inovacích a budoucnosti měst pravidelně přednáší na prestižních univerzitách.

Součástí akce bude tradičně doprovodný program sestávající z workshopů, diskuzí, komentovaných exkurzí a party. Konference proběhne 14. - 15. června 2018 v pražském Foru Karlín. Vstupenky si můžete obstarat v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

resite 2018

Kolem směřování konference reSITE se v minulém roce objevila řada kontroverzí. Zahájila je rektorka soukromé architektonické školy ARCHIP Regina Loukotová, která rovněž stála u zakládání organizace reSITE, otevřeným dopisem Martinu Barrymu, ve kterém mu vytýkala údajnou komercionalizaci akce a spolupráci s politiky. Zatímco v očích Loukotové má mít konference neziskový charakter, Barry se naopak snaží o co nejvyšší profesionální úroveň i za cenu spolupráce s kontroverzními jmény. Následující ročníky budou pro další směřování a budoucnost reSITE klíčové.