Soutěž o návrh sociálního bydlení v Brně vrcholí

Čtvrtek, 14. Květen 2015 - 11:22
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Již jen jeden den zbývá do odevzdání projektů do soutěže KOMA MODULAR. Do 15. května se mohou hlásit se svými projekty studenti vysokých škol architektonického a stavebního zaměření a absolventi do tří let od ukončení školy.

Fotoalbum: 

Letošní ročník soutěže, která se tradičně zabývá fenoménem modulární architektury, nese ve svém tématickém zadání myšlenku využití ve veřejném prostoru a realizaci dostupné formy bydlení. Na pozemku bývalého průmyslového areálu firmy Kras v Brně mají soutěžící za úkol vytvořit své návrhy sociálního bydlení, které bude zároveň vytvářet příjemné a lidské prostředí pro život obyčejných lidí.

Modulární prefabrikovaná architektura navazuje svou myšlenkou multiplikace a sériové výroby na kladné vlastnosti prefabrikované betonové bytové stavby minulých let. Je otázkou pro dnešní mladé architekty, jak se s touto formou výstavby dokáží vypořádat takovým způsobem, aby se neopakoval neúspěch panelákových sídlišť. Hlavním cílem je tedy vytvoření levného ale zároveň příjemného obytného prostředí, které bude přátelské a otevřené mezilidským vztahům.

Předání a výše cen pro vítězné projekty

Tři nejlepší projekty budou podle pořadí úspěšnosti oceněny peněžními cenami v pořadí 30, 20 a 10 tisíc korun. Ceremoniál slavnostního předánítěchto cen proběhne na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně, kde společnost KOMA MODULAR letos realizuje stavbu Českého výstavního pavilonu. Vítězům soutěže bude zajištěna doprava i ubytování v Miláně.

KOMA MODULAR – je česká firma z Vizovic s dlouholetou tradicí, která je výrobcem obytných modulů. Má za sebou již dlouhou řadu úspěšných projektů u nás i v zahraničí a snaží se v českém prostředí podporovat a popularizovat myšlenku modulární architektury. Pořádá pravidelné architektonické soutěže, konference a jiné akce, které mají za cíl nejen propagaci tohoto druhu výstavby, ale především přispět ke zvýšení kvality a úrovně naší současné moderní architektury.

Podrobnější informace o soutěži najdete na stránkách www.modularch.cz/soutez

Záštity, partneři:

Generální partner festivalu: KOMA MODULAR

Partneři festivalu: Moravská galerie v Brně, katedra architektury Fakutly stavební VUT, Veletrhy Brno, Copy General

Záštity: Brno (záštita starosty města Brna), Česká komora architektů

Stříbrný partner EXPO: Oknotherm

Bronzoví partneři EXPO: CETRIS, ISOPAN, HÖRMANN, Sapeli, Fermacell

Mediální partneři: EARCH, Czech design, ERA 21, IBF, Czech architects, archiweb, ASB-portál.cz, Časopis HOME

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.