Twinson O-Terrace+ je kompozitní materiál ideální pro velké plochy

Čtvrtek, 27. Květen 2010 - 2:00
| Napsal:
Kompozitní materiály vyrobené ze dřeva a plastu jsou určeny pro venkovní použití. Díky dobrým vlastnostem obou svých složek a díky své trvanlivosti a odolnosti vůči povětrnostním podmínkám se doporučují k použití na venkovní terasy, přístavní mola, na obklady bazénů nebo dokonce jako fasádní řešení. Představme si blíže zástupce kompozitního materiálu, a to Twinson O-Terrace+, který nabízí společnost Deceuninck.

Systém O-Terrace+ je vyroben z materiálu Twinson, který v sobě kombinuje přednosti obou základních složek, tedy PVC a rychle rostoucího dřeva s certifikací PEFC. Složen je z 50 % PVC a z 50 % dřeva. Ve stavebním materiálu Twinson se snoubí výhody pokročilé technologie s hřejivým pocitem z přírodních materiálů. Je robustní a elegantní. K jeho přednostem patří také minimální nároky na údržbu.

Kompozitní terasový systém Twinson O-Terrace+ představuje prémiové řešení pro větší komerčně využívané plochy, jako jsou zmiňované terasy, a to například u hotelů, plochy na veřejných koupalištích, golfových hřištích, nebo jako přístavní mola atd.

Materiál Twinson, a tedy i Twinson O-Terrace+, je bez jakýchkoli třísek a neštěpí se. Vyznačuje se voděvzdorností, má protiskluzový povrch, nekroutí se ani nepraská a je stoprocentně recyklovatelný. Desky jsou velmi pevné a odolné proti plísním, škůdcům či dřevokazným houbám. Na rozdíl od dřevěných prken jsou bezúdržbové, tj. nevyžadují žádné napouštění oleji či výměnu ztrouchnivělých či jinak zničených částí.

Systém pero-drážka zabraňuje propadnutí malých předmětů, avšak mezi deskami stále zůstává dostatek prostoru pro odvod vody a ventilaci. Twinson O-Terrace+ má vysokou nosnost a odolnost proti nárazu. Díky novému „zaklapávacímu“ systému „clip & slide“, který vyžaduje minimální použití šroubů, je pokládka jednodušší, jednotlivé desky lze snadno a rychle vyměnit. Twinson O-Terrace+ jako jediný produkt na trhu kompozitních terasových systémů má hliníkové nosné podkladové profily. Tato nová podkladová konstrukce a zvýšená pevnost desek umožňuje rozšířit vzdálenost mezi podpěrnými nosníky ze standardních 50 cm na 60 cm. Instalace je tedy rychlejší, což je u velkých komerčních ploch výhodné. Navíc je eliminováno riziko deformace díky integrovanému klipu mezi deskami, který absorbuje případné rozpínání. Nosné hliníkové profily umožňují pokládku i na nezpevněném podkladu. Použití Twinson O-Terrace+ je tedy ideální i pro technické stavby, jako jsou mosty či lávky.

Twinson O-Terrace+ se vyrábí v 8 barevných odstínech, které lze snadno sladit s okolním zařízením. Společnost Deceuninck nabízí i druhou variantu systému, Twinson O-Terrace určený pro plochy menších rozměrů, tj. pro terasy u rodinných domů, na obruby zahradních bazénů či chodníčky a schody, ale i jiné menší zahradní konstrukce.

Stáhněte si pro své projekty konstrukční detaily teras v CAD na adrese www.deceuninck.cz/cad

Více informací najdete na www.deceuninck.cz

Klíčová slova: