Výzva architektům | zúčastněte se 5. ročníku Salon dřevostaveb!

Úterý, 15. Prosinec 2009 - 12:14
| Napsal:
Architekti a architektonická studia mají po roce opět možnost přihlásit své realizace k účasti na výstavě Salon dřevostaveb 2010. V pořadí již pátý ročník této největší české přehlídky architektury dřevostaveb se uskuteční v termínu od 25. do 28. 2. 2010 jako doprovodný program veletrhu Dřevostavby 2010.

Rádi bychom touto cestou vyzvali k široké účasti všechny architekty a architektonická studia, kteří v poslední době (ideálně v roce 2009) dokončili realizaci jakéhokoliv typu stavby s použitím dřeva. Rádi v Salonu uvítáme všechny stavební druhy, vždyť dřevo se za poslední roky prosadilo do mnoha oblastí od staveb inženýrských přes průmyslové objekty až po rodinné domy či rekreační stavby.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka nejlepší české architektury s použitím dřeva, která za poslední dobu na našem území vznikla. Cílem je zviditelňovat kvalitní realizace a poutavou formou široké laické i odborné veřejnosti ukázat cestu dřevěné architektury, která je odpovědná k životnímu prostředí a zároveň nerezignuje na kvalitu architektury a designu. Pro architekty je Salon ideální příležitostí pro zviditelnění jejich práce a zároveň možností ke srovnání s „výsledky“ dalších kolegů.

Kromě výše uvedené výstavy na veletrhu Dřevostavby 2010 se dřevostavby ze Salonu objeví také v Ročence dřevostaveb a ve zbytku roku pak výstava dále „putuje“ po galeriích architektury či odborných konferencích.

Pro účast na Salonu dřevostaveb 2010 zašlete do 18. 12. 2009 náhled jedné či více Vašich staveb (fotografie realizace a základní výkresy) na email m.barczi [at] prodesi.cz. Uzávěrka přihlášek je 18. 12. 2009.


Více informací o projektu najdete na www.salondrevostaveb.cz

Klíčová slova: